Pomocy !!

Odpisz na listy od Jess i Bena.

1.Hi Liz

I've heard you got a job as an au pair in Spain. How did you find out about it? When do you start?

Love

Jess

2.Hi Jack

How are you? How's your brother? Is he still in New York?

Speak soon

Ben

dobrze by było jakbyscie napisali to też po polsku, żebym wiedziała o co chodzi.
z góry dzięki!:))

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T20:17:37+01:00
1.Hello
oh Luzz! Who to you about this said? so the truth! you do not know how {as} I I am glad. got works in Spain and by the way I will be able to see this splendid country. I have hopes that you will visit me. Hold for me thumbs this day week I begin!
I kiss
Liz
witaj
oh Luzz! Kto ci o tym powiedział? tak to prawda! nie wiesz jak się cieszę. dostałam prace w hiszpani a przy okazji będę mogła zobaczyć ten wspaniały kraj. Mam nadzieje że mnie odwiedzisz. Trzymaj za mnie kciuki za tydzień zaczynam!
Całuję
Liz

2. Hello Ben
Nothing curious does not happen. Lately the uninterested weather constantly falls. Girls do not want themselves to appoint with me. The nightmare. My brother is again splendidly. The work - sensational, well payable. And girls! Constantly some new. I have hopes that the happiness will smile also to me. And what at you? As the work?
I greet
Jack

Cześć Ben
Nic ciekawego się nie dzieje. Ostatnio pogoda nieciekawa ciągle pada. Dziewczyny nie chcą się ze mną umawiać. Koszmar. Mój brat znów ma się świetnie. Praca - rewelacyjna, dobrze płatna. A dziewczyny! Ciągle jakaś nowa. Mam nadzieje że szczęście uśmiechnie się też do mnie. A co u ciebie? Jak praca?
Pozdrawiam
Jack