Odpowiedzi

2009-11-17T20:15:23+01:00
Ochrona biotechniczna, ochrona hydrotechniczna inspekcja i administracja, dzialalnosc popularyzatorska
2009-11-17T20:16:56+01:00
A) Ostrogi brzegowe - drewniane palisady prostopadłe do brzegu, z wypełnieniem z bloków kamiennych lub betonowych . Ostrogi brzegowe mają za zadnie zatrzymywać piasek wleczony prze fale i w ten sposób zapobiegać rozmywaniu plaży bądź powodować jej przyrost.
b) Falochrony brzegowe – budowle równoległe do brzegu na głębokości wody rzędu kilku metrów. Przeważnie buduje je się w kilkudziesięciometrowych odcinkach z odstępami o podobnej wielkości.
c) Opaski brzegowe z narzutów kamiennych – budowle równoległe do brzegu, usytuowane u podnóża wydmy lub klifu, mające za zadanie radykalne zatrzymanie erozji morskiej.
d) Betonowe umocnienie (gwiazdobloki) - konstrukcja składająca się z betonowych elementów ułożonych jeden obok drugiego ma za zadanie rozbijać czoło fali.
  • Użytkownik Zadane
2009-11-17T20:22:54+01:00
Przede wszystkim utrzymanie oraz ochrona umocnień brzegowych, wydm nadmorskich i zalesień ochronnych w pasie technicznym.Ochrony technicznej i ochrony biotechnicznej brzegów morskich i brzegów morskich wód wewnętrznych. Podstawowymi sposobami ochrony jest wykładanie chrustem, budowę płotków, zatrawianie, sztuczne zasilanie a budowle trwałe – z materiałów naturalnych przykładem jest umocnienie brzegowe w miejscowości Piaski – palisada drewniana z narzutem kamiennym na przedpolu.