Odpowiedzi

2009-11-18T14:00:00+01:00
Prądy mor. opływające wybrzeża Stanow Zjednoczonych: ciepły Prąd Zatokowy i zimny Prąd Labradorski na O. Atlantyckim oraz zimny Prąd Kalifornijski na O. Spokojnym.

Prądy mają duży wpływ na kształtowanie klimatu niektórych regionów kuli ziemskiej, np. ciepły Prąd Północnoatlantycki, stanowiący przedłużenie Golfsztromu, przyczynia się do ocieplenia klimatu Skandynawii, a chłodny Prądu Benguelskiego występujący u południowo-zachodnich wybrzeży Afryki przyczynił się do powstania pustyni Namib.

Stany Zjednoczone to wiodąca potęga w dziedzinie przemysłu – zróżnicowanego i zaawansowanego technologicznie. Jego nowoczesności i wszechstronności sprzyja wysoko wykwalifikowana siła robocza, bogata i zróżnicowana baza surowcowa oraz ustrój społeczno-gospodarczy (gospodarka rynkowa). Udział przemysłu w strukturze PKB wynosi 19,7%. Zakłady produkujące wyroby tanie i o wysokiej jakości mają szansę rozwoju.
Rozległy obszar terytorium Stanów Zjednoczonych posiada bogate złoża surowców mineralnych. Kraj zajmuje czołowe miejsce w świecie w wydobyciu wielu z nich

jak mozesz to daj naj ;p
1 5 1