Odpowiedzi

  • xdxl
  • Początkujący
2009-11-17T20:28:40+01:00
Przyjaz to jest wiez midzy dwoma osobami .
Osoba ktra jest moim przyjacielem , ufa mi i ja jej ufam.Zawsze moge na nia liczyc w kazdej sytuacji , bo wiem ze mi pomoze .Zawsze moge sie jej wyzalic na kazdy temat , a ona udzieli mi rady , pocieszy .Rowniez ona moze mi sie wyzalic na kazdy temat , bo wie ze jej nie zawiode. z przyjacielem mozna sie powyglupiac , zartowac spedzac wolny czas .
12 3 12
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-17T20:29:37+01:00
Przyjaźń jest dla mnie czymś najwspanialszym i najmilszym uczuciem, które może sprawić, iż człowiek staje się ciapły i szczęśliwy. Przecież, poprzez przyjaźń rodzi się najwspanialsze uczucie - miłość. Dle mnie stwierdzenie P. Peliegrina : "Przyjaźń to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może zaproponować drugiemu człowiekowi. Bezinteresownie." jest prawdą, ponieważ prawdziwy przyjaciel nie zwraca uwagi na wady lub wygląd człowieka, poprostu szanuje go za jego zalety, charakter. Przyjaźń obojga ludzi (lub więcej) polega na zaufaniu i szczerości. Jedynie wtedy można mówic o przyjaźni.

Niestety w dzisiejszych czasach trudno o prawdziwego przyjaciela, więcej osób chce być kimś ponad każdym i nie patrzy na to co chce jego przyjaciel, lecz na to co on sam chce. Nie liczy się ze zdaniem bliskich, chce być od nich lepszy.

Wiem co to znaczy szukać prawdziwej przyjaźni. Wiem, bo sama jej szukałam, aż w końcu znalazłam. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna, gdyż posiadam przyjaciel, któremu mogę zaufać i być spokojna. On zawsze mi pomoże i doradzi. Pielęgnuje naszą przyjaźń, bo wiem, że mozna ją bardzo łatwo stracić, a trudno odzyskać.

Podsumowująć, przyjaźń jest bardzo cennym skarbem, którego trzeba solidnie pielęgnować. Ja nigdy bym nie zmieniła swojej przyjaźni na nic, ani na nikogo.
11 3 11
2009-11-17T20:31:32+01:00
Przyjazn to najwspanialszy i najbardziej kosztowny skarb.W przyjaźni musi zaistnieć przede wszystkim cudowny i trudny do opisania stan, który polega na tym, że czujemy się swobodnie w towarzystwie danej osoby. Każdy człowiek ma swoje słabości i ten, kto szuka przyjaciela bez wad, nigdy go nie znajdzie. Kochamy samych siebie mimo naszych słabości i w taki sam sposób powinniśmy kochać naszych przyjaciół.Przyjaciel to ktoś, kto nieustannie okazuje nam pełne zaufanie przez to, że oczekuje od nas wszelkich zalet i potrafi je w nas docenić.Przyjaźń nigdy nie jest raz na zawsze ustalona jako relacja sama przez się zrozumiała. Jest to cud, który wymaga nieustannych dowodów.Przyjaźń nie polega na tym, że ma się z kim iść, mówiąc kolokwialnie, na piwo, że ma się z kim poplotkować, pożartować, owszem, ale to coś znacznie głębszego, bo Przyjaciel to ktoś, kto nigdy nie zostawi, kto nigdy nie powie, że nie ma czasu, Przyjaciel to ktoś, kto potrafi usłyszeć krzyk ciszy naszej samotności, ktoś, kto potrafi mówić, kiedy my chcemy słuchać i ktoś, kto milczy kiedy my mówimy, a przede wszystkim, gdy milczymy, to ktoś, kto potrafi sprawić, że nawet zza najczarniejszych chmur zaświeci słońce. Bo Przyjaciel jest jak pochodnia, która rozprasza ciemności cierpienia i smutku, wskazując drogę ku szczęściu...
11 4 11