Odpowiedzi

2012-07-06T17:58:22+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

Człowiek honorowy to taki , który w swoim życiu ma  żelazne zasady. Dla niego istotną sprawą jest uczciwość, prawdomówność i szczerośc. Zawsze dotrzymuje składanych obietnic. Poza tym nie pozwoli na to , aby ktoś go obrażał lub mówił o nim nieprawdę. Gdyby tak się stało , to w obronie własnego honoru jest w stanie walczyć o swoje dobre imię. Nigdy nie postępuje on niegodziwie , wbrew prawu czy ogólnie przyjętym normom i zasadom.

Niestety w obecnych czasach honor nie ma już takiego znaczenia jak w przeszłosci.   Dla człowieka współczesnego honor nie jest juz tak bardzo istotny. Wiele osób nie przywiązuje do tego żadnej wagi. Szczególnie wtedy , kiedy komuś bardzo zależy na dobrym stanowisku pracy. Wtedy gotów jest donieść na kolegę , aby osiągnąć swój cel. Poza tym często ludzie zaczepiani na ulicy przez nieznajomych, z obawy przed własnym bezpieczeństwem boją się stanąć w obronie własnego honoru. Zdarza się równiez i tak , że telewizja , radio czy prasa mówią nieprzychylnie o politykach czy piosenkarzach , bo na to zezwala prawo. A kiedy taka granica zostaje przekroczona , to osoba poszkodowana może ewentualnie swoich praw dochodzić w sądzie. Wiele osób publicznie obraża się nawzajem , nie dbając zupełnie o swój  wizerunek i honor.

Dla współczesnego człowieka honor nie jest już tak bardzo ważny , bo myśli on o karierze, wysokiej pensji czy dobrych układach. A przy takim podejsciu do życia człowiek musi czasem zrezygnować z własnego honoru i ambicji, aby osiągnąć to co zamierza.

 

 

               

2 5 2