Odpowiedzi

2009-11-17T21:49:24+01:00
Sorki za błędy, mam nadzieję że doczytasz o co chodzi :) i mam nadzieję że pomogłam


"Krzyżacy" książka autorstwa Henryka Sienkiewicza są uważane za epopeję narodową równą "Panu Tadeuszu" Mickiewicza. Muszę przyznać, że po przeczytaniu jej zawiodłem się. Po fakcie, że widnieje ona w kanonie lektur obowiązkowych spodziewałęm się czegoś węcej. Sądząc po tytule i ogólnych dostępnych wiadomościach spodziewałem się poświęcenia dużej uwagi obyczajom krzyżackim, a co za tym idzie i polskiego rycerstwa. Zawiodłem się. O polskich rycerzach, owszem jest wiele informacji i nie wszystkie możemy otrzymać z powszechnych źródeł informacji, jednak o krzyżakach i ich zwyczajach wspomniane jest tylko kilka zdawkowych zdań.
Książkę czyta się bardzo trudno, to jej kolejny minus. Pełna jest ona niezrozumiałych dla ludzi w moim wieku słów i wyrażeń. Powieść pełna jest długich i mało ciekawych opisów, np. przyrody, zwyczajów. Polowanie na niedźwiedzia mogłoby zostać przedstawione krócej, a równie barwnie i znacznie ciekawiej.
potencjalny czytelnik nudzi się opisem bitwy pod grunwaldem. Tak, miałą ona wielkie znaczenie historyczne, o czym nikt nie daje nam zapomnieć jednak podstawowe informacje o bitwie były by lepszym rozwiązaniem.
Długość utworu to następna wada utworu. uczniowei przy nawale nauki, sprawdzianów i prac domowych nie mają odpowiedzniej ilości czasu by zmobilizowac się dostatecznie i zabrać się za czytanie opasłego tomiska. 92% uczniów mających przeczytać "Krzyżaków" obowiązkowo jako lekturę nie robi tego.