Prosiłbym o napisanie listu(ze wszystkimi formułkami, poprawną polszczyzną, językiem urzędowym) do wychowawczyni, w jakiejś błąchej sprawie, może być nawet opisanie jakiejś wycieczki z poprzedniej szkoły i propozycja zorganizowania takiej wycieczki w tej klasie.

Potrzebuję to na jutro, więc bardzo bym prosił o staranność.
teks ist musić dłurzszy i trochę choć rozbudowany.
Najlepiej aby było o na załączniku, tak chyba najwygodniej.

2

Odpowiedzi

2009-11-18T15:09:13+01:00
Droga Pani ...(imię, nazwisko, lub po prostu wychowawczyni).

Zwracam się do Pani z uprzejmą prośbą, o zorganizowanie andrzejkowej dyskoteki klasowej. Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Wszyscy uczniowie wspólnie się zabawią, odpoczniemy choć chwilę od ciążącej nauki i zrelaksujemy się w gronie przyjaciół. Uważam, że nawet Pani będzie się świetnie czuła w naszym towarzystwie. Łącznie z całą klasą, biorę na siebie odpowiedzialność i obiecuję, że po zabawie, klasa będzie w takim porządku, jak na samym początku. Zorganizuję również muzykę, poczęstunek oraz wszelkiego typu rozrywki.
W moim przekonaniu, jesteśmy bardzo rozsądną klasą i z całą pewnością Pani nie zawiedziemy.


Uczeń/Uczennica klasy .....
1 4 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • sar
  • Rozwiązujący
2009-11-18T15:54:44+01:00
Poznań 16.10.2009r.
Szanowna Pani ....
Piszę do Pani w sprawie tegorocznej wycieczki klasowej,w sprawie której nie podjęto jeszcze żadnej decyzji.Nasza klasa w ubiegłym roku miała zorganizowaną wycieczkę do Londynu na dwa tygodnie.Moim zdaniem dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie podobnej wycieczki również w tym roku.Pragną zaznaczyć iż taka wycieczka nie będzie tylko zwykłą zabawą ale również świetnym sprawdzeniem umiejętności klasy w znajomości języka angielskiego oraz ewentualnego podszkolenia się w tej dziedzinie.Proszę aby miała Pani na uwadze,że wielu uczni z naszej klasy ma zamiar wziąść udział w tegorocznym konkursie językowym więc moim skromnym zdaniem taki wyjazd byłby bardzo dobrym pomysłem.Po naradzeniu się ze wszystkimi uczęszczającymi do klasy doszliśmy do wniosku,że każdy z nas jest pozytywnie nastawiony na tego typu wyjazd.Teraz najważniejsza decyzja należy do Pani,mamy nadzieję,że rozpatrzy Pani naszą prośbe pozytywnie.
Z poważaniem .....
1 4 1