Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-18T15:21:57+01:00
Podstawowymi wartościami, jakie posiadali bohaterowie "Kamieni na szaniec" to honor, patriotyzm i odwaga. Wiele młodych uważa, ze patriotyzm w dzisiejszych czasach nie jest już potrzebny, że tylko wojna skłania do okazania miłości do ojczyzny. Jest to nieprawda. Każdy młody powinien kochać swój kraj, czyli być patriotą. Bronic go już nie na polu bitwy, lecz na co dzień dumnie wyznawać, ze jest patriotą, że urodził się w Polsce.
Nie każdy młody człowiek zachowuje w swym postępowaniu honor. W dzisiejszym świecie dużo jest kłamstwa, oszustwa i niemoralnego postępowania. Należy z tym walczyć i stopniowo rozwijać w sobie ta cechę : honor.
Odwołując sie do wartości "odwaga" wielu młodych ludzi myli dzikś odwagę z agresją. Myślą, ze gdy będą dyskryminować i bić, pokażą jacy są silni i odważni. jest to nieprawda. Odwagę należy okazywać w ważnych sprawach, w obronie drugiego cz lowieka, w obronie swoich wartości i przekonań.
Zoska, Alek i Rudy byli patriotycznymi, honorowy,mi i odważnymi ludźmi. Pokazują co na prawdę znaczą te cechy i jakie mają znaczenie w ciężkich chwilach. Są wzoremj do naśladowania również dla współczesnej młodzieży.