Dlaczego ludzie tak różnie odnoszą się do Dekalogu i przykazania miłości? Jedni przyjmują je jako boże prawo, wyrażające troskę Boga o człowieka, inni natomiast całkowicie je odrzucają. Jeszcze niektórzy wybiorczo dostosowują je do swoich potrzeb.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-18T16:19:55+01:00
Ludzie nie lubią gdy ktoś stawia im jakieś warunki . Każdy człowiek boi się tego co będzie kiedyś ale praca obowiązki domowe i szkolne często zabierają człowiekowi czas na przemyślenia , dlatego ludzie rzadko myślą o swoim zachowaniu a jak czytają , przypominają sobie dekalog to z wygody przekręcają jego znaczenie aby było dla nich lepsze , wygodniejsze.
Społeczność w naszych czasach często zapomina o Bogu i kieruje się tym co mówią inni a w szczególności osoby nie wierzące , które nie maja obowiązków , żadnych narzucanych praw , nikt ich nie poucza jak powinni postępować , dlatego wiele ludzi uważa ze dekalog ogranicza ich życie.
5 4 5
  • Użytkownik Zadane
2009-11-18T18:53:35+01:00
Każdy człowiek jest inny są ludzie słabi i mocni w wierze.
Każdy na swój sposób odnosi się do Boga i do jego miłości do całego świata.są ludzie którzy nie wierzą w Boga ani w jego miłość
Dlatego każdy sam wybiera drogą która kroczy przez życie czy z Bogiem czy bez każdy indywidualnie odnosi się do Bożych przykazań dla jednych są one wszystkich a dla innych są one nic nie warte To wszystko zależy od człowieka i od jego wiary
10 4 10