Odpowiedzi

2012-08-11T20:53:27+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

    Za chwilę rozważę problem czy  warto sie uczyć. Po przemyśleniu wszystkich kwestii zdecydowanie jestem za tym, że warto się uczyć, ponieważ dzięki nauce zdobywamy wiedzę, która w przyszłości może zaowocować dobrze płatną pracą lub świetną szkołą. Warto zatem zadać sobie trud i być wytrwałym , ponieważ z pewnością w przyszłości to czego się nauczyliśmy w szkole, dobrze zaprocentuje. A teraz przytoczę odpowiednie argumenty, aby potwierdzić moją tezę.

      Pierwszym argumentem jest to, iż dzięki nauce w szkole poznajemy nowe koleżanki, kolegów. Uczymy się życia w grupie, współpracy z drugą osobą. Takiej możliwosci nie da nam dom, ponieważ rodzina nie jest tak liczna jak uczniowie w klasie. Poza tym dzięki nauce możemy zaobserwować jak różne są charaktery ludzi, a to ważne , bo dzięki temu uczymy się także tolerancji. We współczesnym świecie brakuje tolerancji dla ludzi o odmiennych poglądach, więc tej cechy warto się uczyć w szkole.


      Uważam, że warto się uczyć, gdyż szkoła uczy nas jak być obowiązkowym i punktualnym. Codziennie rano musimy wstać o określonej godzinie, aby punktualnie stawić się w szkole. Nie zawsze mamy ochotę na poranne wstawanie, ale robimy to , ponieważ jest to naszym obowiązkiem. Z czasem przyzwyczajamy się do takiej sytuacji i z wielką przyjemnością uczestniczymy w lekcjach.

         Sądzę, iż warto się uczyć, ponieważ ucząc się zdobywamy odpowiednie wykształcenie i możemy realizować swoje marzenia. Mając właściwe kwalifikacje zawodowe możemy pracować w zawodzie, który jest dla nas najbardziej odpowiedni. Często marzy nam sie zawód prawnika czy sędziego, dlatego warto się uczyć, aby spełniać swoje marzenia. W swojej grupie , klasie uczymy się pomagać słabszym uczniom, wspierać ich i motywować do nauki.


        Kolejny argument to fakt, że ucząc się zdobywamy wiedzę o naszej historii, tradycji, języku, ważnych wartosciach w życiu kazdego człowieka. Poznajemy bohaterów, którzy w obronie naszej ojczyzny poświęcili własne życie. Ucząc się poznajemy różne kraje, obcą kulturę. Recytujemy wiersze najwybitniejszych poetów. Poznajemy ortografię bez której nie potrafilibyśmy poprawnie pisać.Uczymy się szacunku dla innych ludzi, poznajemy uroki przyrody.

         Następnym argumentem jest to , że ucząc się mamy z tego ogromną satysfakcję i przyjemność.W rozmowie z kims możemy podzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem. W każdym towarzystwie będziemy się czuli pewni, ponieważ swobodnie będziemy mogli porozmawiać na każdy temat.  Dzięki nauce języków obcych bez problemu możemy porozumieć się z każdym obcokrajowcm i pochwalić znajomością danego języka.

         Moim zdaniem warto się uczyć, ponieważ dzięki temu my sami poznajemy lepiej siebie, otaczający nas świat, jesteśmy wrażliwsi na nieszczęścia innych ludzi. Dostrzegamy rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy. A w swojej argumentacji potwierdziłam tezę, którą zamieściłam na wstępie.