Mam zadanie domowe i nie wiem jak się do niego zabrać...
Pomoże ktoś ? Poziom podstawowy... Proste zad. !!
(ja właśnie tego najprostszego nie umiem.. nie ?)
Ja tylko proszę o sformułowanie zdań :)

Polecenie: Napisz z którym bohaterem chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego.
To jest z lektury "Ten obcy" . mi chodzi o Pestkę lub Ule.

Jakby co to są przymiotniki:
Pestka Ubyszówna- wysportowana, miła, koleżeńska, zgrabna, ładna, spontaniczna, zolna do poświęceń, zazdrosna o Ule i Zaenka była, z usposobieniem posiada cechy chłopięce, popisywała się przed chłopcami.

Ula Zalewska- czuła się niekochana przez ojaca, wrażliwa,uczuciowa,pracowita, opiekuńczam nieśmiała, małomówna, nie zwierzała się nikomu, opanowana, zdolna do poświęceń, (trosze sie bała.i była niezbyt wysportowana..taka troszke..jakby to ująć.. Bojączka..i lekka oferma :) )
Wiem, wiem było już takie zad. ale odpowiedź jakaś nie teges- śmeges.

3

Odpowiedzi

2009-11-18T17:48:36+01:00
Z pestką
-bardzo spodobała mi się jej postać jest przyjacielska ale na swój sposób "szorstka" wie czego chce czasami lubi być sama tak jak ja mamy wiele wspólnego . Bardzo ją polubiłam i fajnie było by gdyby była moją przyjaciółką.


Mam nadzieję , że pomogłam ;)
3 3 3
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-18T18:00:46+01:00
Osobiście chciałabym sie zaprzyjaźnic z Ulą Zalewską ponieważ ma charakter podobny do mojego. Jest miła i opanowana. Jest samodzielna z powodu ,ze niezbyt dobrej relacji z ojcem czuje ze musi liczyc tylko na siebie. Jest przede wszystkim dobrą przyjaciółką, nie łatwo jest jej zaprzyjaźnic sie z kimś nowym ale gdy juz sie tak stanie umie dochowac powierzone jej tajemnice. Wiele razy udowodniła ze gdy na kimś jej zależy to poswieci sie dla dobra przyjaciela, kolegi. Gdy ktoś ja poprosi o pomoc nie umie odmówic. Jest dobrze wychowana mimo ze nie mam mamy. Po jakims czasie jednak zblirza sie do swojego ojca i jest nareście kochana i szczesliwa, ponadto Zenek ten"obcy" z ktorym sie zaprzyjaźniła na wieczne czasy dał jej list w którym wyznaje jej miłośc. Bardzo chciałabym sie z nia zaprzyjaźnic poniewaz tylko raz w zyciu mozemy miec takie szczescie zeby poznac taka osobę.


ps jesli pomoglam prosze o naj:***
3 5 3
2009-11-18T18:07:01+01:00
Pestka Ubysz jest według mnie bardzo sympatyczną i odważną dziewczynką z lektury "Ten obcy". Bardzo chciałabym się z nią zaprzyjaźnić, dlatego że ma wiele cech charakteru, które nas łączą. Podobnie jak ja lubi przebywać na świeżym powietrzu w ciągłym ruchu. Jest też wysportowana co mi się w niej podoba. Sądzę, że jako przyjaciółka wspaniale by się spisała i byłaby autorytetem dla mnie zarówno jak i dla innych. Najbardziej cieszyłabym się mając taką koleżankę, że mogę jej powierzyć sekrety i wierzyłabym, że byłaby gotowa poświecić się dla dobra naszej przyjażni.
2 3 2