Odpowiedzi

2009-11-18T18:36:53+01:00
Wielka czy mała ojczyzna nie ważne!
ważne że własna bo dziś wielu ludzi wyjeżdża za granice pracować czasem zostają już za granicą na zawsze. My Polacy możemy być dumni ze swojej ojczyzny. własne ojczyzna to coś co każdy Polak nosi w sercu. mówimy bez strachu ze swobodą po polsku już nikt nam tego nie zabroni. Nasi sąsiedzi- Polacy! Wszyscy w naszej ojczyźnie jesteśmy rodziną!
Nasza ojczyzna przetrzymała 1, 2 wojnę światową 123 lata niewoli! i to my Polacy robiliśmy wszystko by odzyskać ojczyznę. Dlatego dla Polaków tak ważna jest nasza własna ojczyzna bo już nie musimy się bać że tą ojczyznę stracimy!
5 4 5
2009-11-18T18:47:42+01:00
Moja ojczyzna jest dla mnie jak druga matka. Kocham ją i cenie za jej piękną lecz tragiczną historię ponieważ rzadko, które państwo przeżyło tyle co mój naród. Jestem szczęśliwa, że jestem polką gdyż Polacy tworzyli i tworzą naszą wspólną historię. Nie ważna jest wielkość państwa w jakim się jest, ważne jest to co się w nim wydarzyło. Rosja jest największym na świecie państwem jednakże nie jestem pewna czy większość Rosjanów jest dumna ze swojej przeszłości. Są ludzie dobrzy i są ludzie źli. Ci co dążyli do upadku innego narodu wcale nie są bohaterami lecz wielu niestety tak sądzi. Powinno się mówić o ludziach, którzy robili coś aby zwalczyć zło, które się wydarzyło. Jestem dumna z tego, że istnieli i istnieją nadal tacy dobrzy ludzie. Jednak ja jestem dumna ze swojego narodu chociaż wcale nie jest świętym. Myślę, że każdy powinien być patriotą i szanować swój naród, a nie prowadzić do jego klęski.
4 3 4
2009-11-18T22:43:19+01:00
Ojczyznę kocha się za to, że jest. Nie ważne czy duża czy mała. Ale tak na prawdę kocha się te małe zakątki, takie jak nasze rodzinne miasteczka bądź wioski. Czujemy sentyment do jakiegos miejsca, z którym związane sa nasze jakies cudowne wspomnienia, Wszystko z czyms sie kojarzy, wracając do rodzinnej ojczyzny np. spoglądamy na drzewo, któro rosło w tym miejscu 10 lat temu i jest nadal. Ojczyznę nie kocha się za to, że jest wielka, piekne osiedla domy itd. Tak na prawdę wielkim uczuciem darzymy np, nasz mały park za domem czy jeziorko.
3 4 3