Czy ktoś mógł by mi pomóc?
kto umie niech dopisze coś do tego

Każdy jako chrześcijanin powinien w niedzielę uczestniczyć we mszy świętej. Myślę, że to ważne dla każdego z nas, aby przeżywać to świadomie, gdyż pozostając bez wiedzy uczestnictwo jest bez sensu. Należy zastanowić się nad tym co przeszkadza nam w świadomym uczestnictwie we mszy świętej.
Często słuchając kazania ksiądz krótko mówiąc "plecie bzdury", wtedy nie chce nam się go słuchać, uciekamy myślami gdzieś daleko. Przecież kapłan swoją mową powinien zaciekawić wiernych, jeśli kazanie jest nudne nic z niego nie wyniesiemy. Mowa księdza musi być dosadna, krótko mówiąc powienien pokazywać co robimy źle i jak się poprawić. Nie rzadkością jest, iż kapłani używają słów, nie znanych nam, bez wyjaśnienia ich. Jeśli jest to ważne słowo w zdaniu to wiedza wyniesiona nie będzie pełna. Swiadome uczestniczenie we mszy świętej może utrudniać to, iż wiara wielu ludzi jest pusta. Nie wiedzą dlaczego chodzą do kościoła, lub chodzą z musu. Według mnie nie powinni oni chodzić w ogóle, bo co im to daje?

1

Odpowiedzi

2009-11-18T20:26:00+01:00
Każdy z nas ma inne podejście do wiary. Niektórzy po prostu kompletnie olewają sprawę. Przychodzą do kościoła tylko po to aby porozmawiać, pośmiać się itp. Dla mnie to jest nie normalne. Niech już usiedzi te 45 min . A na kazaniu niech chociaż stara się skoncentrować na słowie Bożym. Niektóra młodzież zamiast wejść do kościoła sterczy przed nim zamiast wejść do środka. Nie rozumiem tego . Boją się bliskości z Panem Bogiem, a może wstydzą się swojego wyznania ?
to dla mnie troszkę idiotyczne.
Czasami takie zachowanie spowodowane jest przez nakłanianie do tego przez innych rówieśników. Są też tacy którzy starają się nakłonić innych do współuczestnictwa w ewangelii.
W niektórych kościołach są organizowane różnego rodzaju spotkania i mszy młodzieżowe. Jak sama nazwa mówi "mszy młodzieżowe" tzn. że spotykają się na niej młodzież i księża. Dla mnie to jest bardzo ciekawy sposób na zachęcanie innych do uczestnictwa w eucharystii.


Myślę że troszkę pomogłam ;)

przykłady podawałam z własnego doświadczenia ;)