Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-18T20:28:43+01:00
Atorką książki ''Hania Humorek'' jest Megan McDonald.
Hania Humorek jest dziewczynką która w niczym nie przypomina małych dam z klasycznych powieści dla dziewczynek. Ma ona brata, którego nazywa Smrodkiem.
Hania wraz z mamą, tatą, Smrodkiem i kotką o imieniu Myszka, mieszka w zwyczajnym domu i chodzi do zwyczajnej szkoły. Tam spotyka swojego kolegę Ryśka, Franka, który też chce być jej kolegą i Julię Wróbel, która jest małą damą i najlepszą uczennicą.Uczniowie zdobywają nowe wiadomości dzięki sympatycznemu wychowawcy - panu Łopuchowi, zwanemu panem Ropuchem.
Przygody Hani na pewno spodobają się nie tylko dziewczynkom, ale także chłopcom, lubią książki. Poza tym "Hania Humorek" to jedna z nielicznych młodzieżowych książek, która nie poucza i nie kończy się zacnym morałem. Ma jeszcze jedną ważną cechę - opisuje świat bliski każdemu ciekawemu świata Nastolatkowi. Świat zbierania podstawek pod pizzę, zachwycania się owadożernymi roślinkami i próbowania smaku kleju.
Polecam tą książkę to przecztania, gdyż można bardzo milo spędzić przy niej czas, śmiejąc się z przygód dziewczynki. I okryć czemu jest właśnie Hanią HUMOREK?