Odpowiedzi

2009-11-18T20:32:36+01:00
Systematyka
Domena eukarioty
Królestwo zwierzęta
Typ strunowce
Podtyp kręgowce
Gromada ssaki
Rząd walenie

Podrząd zębowce
Rodzina delfiny oceaniczne

Rodzaj Steno

Gatunek delfin długonosy


morski ssak z rodziny delfinowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju Steno Gray, 1846.

Z natury niezbyt liczny, ten duży delfin spotykany jest w pelagicznych tropikalnych wodach po ciepłe w różnych częściach wszechoceanu. Żyje w małych grupach około 3-4 osobników.

Te walenie zawdzięczają swoją nazwę długiemu dziobowi, ukształtowanemu jakby delfin się uśmiechał. Są szare, gdzieniegdzie w białe plamy.

Delfiny te dają się tresować ludziom, ale częściej niż w delfinariach, ludzie korzystają z ich pomocy w różnych projektach podwodnych, np. naprawie sprzętu ustawionego na dnie morskim.Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-18T20:32:44+01:00
Delfin długonosy to morski ssak z rodziny delfinowatych, jedyny przedstawiciel rodzaju .Z natury niezbyt liczny, ten duży delfin spotykany jest w pelagicznych tropikalnych wodach po ciepłe w różnych częściach wszechoceanu. Żyje w małych grupach około 3-4 osobników. Te walenie zawdzięczają swoją nazwę długiemu dziobowi, ukształtowanemu jakby delfin się uśmiechał. Są szare, gdzieniegdzie w białe plamy. Delfiny te dają się tresować ludziom, ale częściej niż w delfinariach, ludzie korzystają z ich pomocy w różnych projektach podwodnych, np. naprawie sprzętu ustawionego na dnie morskim.
1 1 1
2009-11-18T20:34:30+01:00
Delfin długonosy jest morskim ssakiem z rodziny delfinowatych.
nie należy do licznych. Jest bardzo duży. spotykany najczęsciej w pelagicznych tropikalnych wodach po ciepłe w różnych częściach wszechoceanu. Żyje przeważnie w małych grupach ok. 3-4 osobników.
zawdzięczają swoją nazwę długiemu dziobowi. jest ukształtowany w taki sposób że sprawia wrażenie uśmiechnietego. Są szare, gdzieniegdzie mają białe plamy.
Dają się tresować ludziom.