Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-18T20:51:27+01:00
1 Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 roku w Woli Okrzejskiej. Zmarł 15 listopada 1916 w Vevey. Był jednym z najpopularniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku.Był szczupły, wysoki, miał wąsa i brodę. Oczy i włosy brązowe.Optymista, mądry, szczodry, inteligenty, z wyobraźnią.
Dziedziną jego sztuki była literatura. Napisał wiele ciekawych książek : Ogniem i mieczem, Potop, Pan Wołodyjowski, Rodzina Połanieckich, Quo vadis, Krzyżacy, W pustyni i w puszczy.
Wybrałam tę postać, ponieważ bardzo mi zaimponowała, była autorem mojej ulubionej lektury. Chciałabym spędzić z nim wakacje. Wyruszylibyśmy w piękną krainę, gdzie ponosiła by nas wielka fantazja. Było by naprawdę ciekawie. Może nawet, napisalibyśmy wspólnie jakąś książkę, związaną z naszymi, pełnymi przygód wakacjami... Wiem, że to niestety niemożliwe, ale zawsze można sobie wyobrazić Henryka na wspólnych wakacjach. Już nie raz wyobrażałam sobie to zdarzenie. Były to najciekawsze wakacje w moim życiu. Jeszcze nigdy nie zwiedziłem tylu pięknych i ciekawych miejsc i nie przeżyłam tylu ciekawych przygód.
8 3 8
  • Użytkownik Zadane
2009-11-18T21:16:07+01:00
Najchętniej spędziłam bym wakacje z Werterem(powieści Johana Wolfganga Goethego) ponieważ jest bardzo uczuciowym człowiekiem i niezwykle wrażliwym.W życiu dla niego jest najważniejsza tylko miłość.Nie ma dla niego rzeczy nie możliwych dla miłości jest wstanie poświęcić wszystko.
Uważam, że Werter to postać która zasługuje na nasz szacunek. Nie każdy z nas potrafi tak bardzo pokochać druga osobę i oddać się jej całkowicie. Poświęcając każda chwile uwagi, spędzać z nią każdy wolny czas uważam żę bohater zasługuje na to, by mieć kogoś bliskiego i kochającego.

O jego zewnętrznym wyglądzie nic nie wiadomo.
Od chwili poznania Lotty chodzi ubrany w niebieski frak i żółtą kamizelkę
Wiadomo tylko że był to młody mężczyzna
6 2 6