Hej Skarby , ; ] . daje duzo punktów więc myśle że będzie jakaś porządna ta rozprawka :)

Rozprawka na temat :
1. Każdy człowiek powinnien mieć przyjaciela
(2 argumenty z życia i 1 z literatury)

lub

2. Znajomość języków obcych, bardzo ułatwia życie
(3 argumenty z życia)

pozdro ; *

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T00:24:43+01:00
Znajomość języków obcych bardzo ułatwia życie.

Dla wielu ludzi – szczególnie dla Polaków mieszkających za granicą – znajomość języków obcych jest równie ważna jak znajomość języka ojczystego. Moim znaniem odgrywają one znaczącą rolę w życiu codziennym i zawodowym człowieka i tej tezy będę starał się bronić.
Pierwszym, bez wątpienia jednym z najważniejszych argumentów jest fakt, że znajomość języków obcych bardzo pomaga w znalezienia pracy. W dzisiejszym świecie niemalże we wszystkich zawodach wymagana jest taka umiejętność. Tyczy się to także, coraz popularniejszej, pracy za granicą.
Kolejny argument to ogólna przydatność języków obcych. Szczególnie chodzi o język angielski, który staje się coraz popularniejszy, i którego znajomość np. zwalania z konieczności czytania napisów podczas oglądania filmu, pozwala na oglądanie zagranicznych kanałów telewizyjnych, przeglądanie dużo obszerniejszych od polskich, anglojęzycznych stron internetowych. Oczywiście podobnych przykładów jest dużo więcej.
Ostatnim argumentem jest możliwość sprawnego komunikowania się z ludźmi posługującymi się obcym językiem. Szczególnie podczas przebywania za granicą. Jednak z osoby nie znające języka polskiego są także w Polsce i umiejętność porozumiewania się z nimi często może okazać bardzo pomocna.
Z powyższych rozważań bez wątpienia wynika, że dzięki znajomości językó obcych jest nam o wiele łatwiej żyć w spółczesnym świecie.