Odpowiedzi

2009-11-21T13:12:10+01:00
Instalacja

Pierwszy krok jaki musimy zrobić to pobrać paczkę z odpowiednimi sterownikami.
Teraz rozpakowujemy archiwum, a następnie zmieniamy nazwę wypakowanego folderu na .net_0.4 . Dopisanie kropki przed nazwą spowoduje ukrycie katalogu.
Potem należy użyć następujących komend
sudo su
w ten sposób logujemy się jako administrator.
zamiast xxx należy podać swoją nazwę użytkownika.
Po wydaniu tej komendy uruchomi się nam program. Następnie należy podążać za poleceniami programu. Trzeba będzie wybrać rodzaj usługi, a następnie login i hasło. Teraz wystarczy uruchomić ponownie komputer aby cieszyć się internetem.

2 3 2
2009-11-21T15:35:33+01:00
Pidgin 2.6.2.
Instalacja.
Na początku instalacji wybieramy język polski, dzięki czemu program będzie sprawdzał pisownię podczas pisania przez nas wiadomosci.Następnie wykonujemy instalacje programu.
Obsługa.
Po zainstalowaniu programu musimy jeszcze zarejestrować się w co najmniej jednej z sieci komunikacyjnych. Jeśli mamy już konto np. w Gadu-Gadu, wybieramy „konto/zarzadzaj/dodaj”, w oknie „dodawanie konta” wybieramy z listy odpowiedni ”protokół”(tu gadu-gadu), a nastepnie wpisujemy swój identyfikator oraz hasło i kończymy operacje, wciskajac „dodaj”.
Jeśli chcemy dodać nowy kontakt, korzystamy z opcji”znajomi/dodaj znajomego”, gdzie najpierw wybieramy sieć, w której ma on swoje konto(musimy być w niej także zarejestrowani). Następnie podajemy identyfikator kontaktu w polu „buddy’s username’ , a w polu”optional alias”nazwę, pod która chcemy widzieć przyjaciela, i klikamy przycisk „dodaj”. Rozmowę nawiazyjemy, dwukrotnie klikajac dany kontakt na liscie.


ps.fajnie byłoby dostać *najlepszą*
3 3 3