Odpowiedzi

2009-11-19T15:46:54+01:00
Uważam, iż odkrycia naukowe dokonane na przestrzeni wieków są jednocześnie dobre i złe. Niektóre przynoszą dużo korzyści i ułatwiają życie a inne wręcz utrudniają, podczas niewłaściwego używania.
Wynalazki są dobre, ponieważ jak wyżej napisałam, przynoszą korzyści. Są nimi np. leki i antybiotyki, dzięki którym możemy uratować lub przedłużyć Zycie chorej osoby i ośnieżyć bóle. Do wynalazków działających na korzyść ludzi zaliczane są również samochody, samoloty, statki i pociągi, które ułatwiają nam podróżowanie i zwiedzanie ciekawych zakątków świata oraz ułatwiają transport towarów pomiędzy miastami położonymi daleko od siebie.
Należą do nich także sprzęty gospodarstwa domowego i sprzęty RTV. Sprzęt AGD, taki jak: kuchenka gazowa czy pralka, pomagają w wykonywaniu czynności domowych, skracając czas ich trwania oraz redukując wkład pracy naszych rak np. w trakcie prania, gdyż nie robimy tego ręcznie.
Jednak wynalazki, których liczba jest mniejsza, mają swoje złe strony, poprzez nieodpowiednie wykorzystywanie ich w życiu. Jednym z takich przedmiotów jest dynamit wynaleziony przez Alfreda Nobla, wszelka broń palna i nie tylko, którą ludzie niestety udoskonalają. Dynamit miał początkowo być wykorzystywany w ?dobre wierze?, aby ułatwić prace w kamieniołomie. Jednak ludzie wykorzystali go również podczas produkcji bomb, przez co utrudnili Zycie innym, raniąc lub zabijając bliskie im osoby np. podczas II wojny światowej.
Broni człowiek używał na polowaniach, ale w późniejszym czasie ?znalazła? ona też negatywne zastosowanie w trakcie toczenia bitew i wojen do obrony i ataku.
Środki transportu ? samochód- również ma zły wpływ, ponieważ ?wydziela? spaliny, które niszczą warte ozonowa Ziemi przyczyniając się do zmian w środowisku przyrodniczym i do wyginięcia wielu gatunków fauny i flory.
Moim zdaniem, wynalazki są dobre i złe, ponieważ mają jednocześnie pozytywne i negatywne zastosowanie, czego przykładem jest dynamit, samochód czy bron. Wniosek wynika jeden ? jaki każdy wynalazek będzie po użyciu, zależy od rozsądnego korzystania z niego.

mam nadzieję , że pomogłam ;]
1 5 1