Odpowiedzi

2009-03-25T23:04:15+01:00
"Wiosna, cieplejszy wieje wiatr, wiosna znów nam przybyło lat, wiosna, wiosna w koło zakwitły bzy"


Wiosna to pora roku, w której na dworze robi się cieplej i jaśniej. Na twarzach ludzi zaczynają pojawiać się uśmiechy, znika jesienno-zimowa chandra. Wszystko kwitnie.
Kto z nas nie lubi ciepłego powiewu wiosennego wiatru ? Jest oznaką, że wreszcie nadeszła "jaśniejsza" pora roku. Nie ma wichur, które nie pozwalają nam złapać tchu podczas spaceru. W ich miejsce pojawił się ciepły wiaterek, który delikatnie wprowadza nas w wyczekiwaną porę roku. Ludzie wychodzą z domu, już "nie boją się" pogody. Coraz chętniej spędzają czas na świeżym powietrzu.
Każdej wiosny jesteśmy starsi, ale wszyscy czekamy na tą porę roku; chcemy żeby nadeszła. Nie ważne czy jesteśmy młodzi czy starzy, wszyscy potrafimy cieszyć się urokami wiosny. Niektórzy ludzie mówią: "Każdej wiosny, nowa zmarszczka na mojej twarzy", ale tak naprawdę w tym ich marudzeniu jest coś bardzo optymistycznego. Ta pora roku emanuje ciepłem, które dotyka nie tylko naszego ciała, ale także wprowadza spokój w duszę. Kto z nas nie cieszy się kiedy budzi się rano, a za oknem świeci słońce ? Potrzebujemy tego ! Wiosna sprawia, że możemy "uśmiechnąć się" do świata, spojrzeć na różne sprawy z innej perspektywy. Kiedy nadchodzi kolejna wiosna ludzie są nie tylko starsi, ale również milsi dla siebie, otwarci i bardziej uśmiechnięci. Wiosną mamy lepsze nastroje, ale sam nie wiem jak to się dzieje. Może to magia ?
Jakże pięknie jest na dworze kiedy wszystko kwitnie ! Na "łysych" krzewach pojawiają się malutkie pączki listków. Kwitną kwiaty, trawa zielenieje... To właśnie uroki wiosny. Podczas tej pory roku wszystko budzi się do życia. Świat jest piękniejszy !
Podsumowując powyższe argumenty myślę, że wszyscy potrzebujemy wiosny, żeby się "obudzić". Nie wyobrażam sobie żeby nie było tej pory roku. Wiosną świat jest piękniejszy.
5 1 5