Oglądam film pt. ''Popiełuszko, wolność jest w nas'' -redaguję opis przeżyć wewnętrznych (minimum 1 strona z zeszytu i 3 akapity) w czasie przeszłym.
przywołać konkretne sytuacje oraz posłużyć sie słownictwem np.
coś ścisnęło mnie za gardło, wzruszenie odebrało mi głos, ogarnął mnie głuchy żal, świat zawirował mi przed oczyma, oczy zaszły mi mgłą, pogrążyć się w bezbrzeżnym smutku,

1

Odpowiedzi

2009-03-26T19:16:42+01:00
Film pt. "Popiełuszko, wolność jest w nas" to przedstawienie życia księdza Jerzego i ludzi w czasach komunizmu.
Oglądajac ten film ogarnął mnie głuchy żal, coś ścisnęło mnie za gardło. Nie potrafię wyobrazić sobie tamtych czasów, nie wiem jak ludzie mogli być tacy okrutni. Jak mogli zabić niewinną osobę, czy ta śmierć w czymś im pomogła?Oglądając ten film wzruszenie odebrało mi głos. Nie mogłam patrzeć na śmierć księdza Jerzego. To co zrobili z nim ci ludzie jest niemoralne i jak można tak potraktować drugiego człowieka? Dlaczego wybrali takie zabicie księdza? Dlaczego musiał tak cierpieć? Jak został bity pałami nie potrafiłam na to patrzeć. Pogrążyłam się w bezbrzeżnym smutku. Przecież ksiądz Jerzy chciał pomagać ludziom, wspierać ich w tych jakże trudnych czasach. W jego oczach widziałam przerażenie i obowę co do następnegio dnia. Walka o stocznię była też bardzo tragiczna. Jak można strzelać do bezbronnych i broniących się gołymi rękoma ludzi? Myślę że takie działania nie miały jakiegokolwiek sensu. Ludzie byli traktowani gorzej niż zwierzęta. Taka postawa jest niemoralna i nie ludzka.
Moje odczucia co to tego filmu się nie zmienią. Ludzie powinni być traktowani jak ludzie a nie jak przedmioty, które nic nie czują. Film ten przez bardzo długi czas pozostanie w mojej pamięci i dzięki temu filmowi choć w małej części rozumiem jak takieżycie wyglądało i nabrałam o wiele więcej szacunku do ludzi takich jak ksiądz Jerzy Popiełuszko.