Odpowiedzi

2009-11-19T16:47:21+01:00
Św. Aleksy w wieku dojrzałym poślubił pobożną dziewczynę, którą wybrali mu rodzice Aglea i Eufemian.
Podczas nocy poślubnej Aleksy oddał swej świeżo poślubionej małżonce złoty pierścien i jego zapinkę do pasa.
Następnie opuśił ją, udał się do okręt i popłynął do Laudycei biorąc ze sobą trochę dobytku. Kolejnie ruszył w dalszą drogę do Odessy, gdzie ujrzał obraz Jezusa Chrystusa. Wyrzekł się całego dorobku. Rozdał go biednym, pozostawiając sobie jedynie nędzne szaty. Pozostało mu żebrac wraz z innymi ubogimi. Ojcec Aleksego bardzo zmartwił się jego nagłym zniknięciem. Rozkazał swej służbie odnaleźc Aleksego. Poszukiwania były jednak daremne...służba nie rozpoznała odmienionego mężczyzny.
Aleksy pozostał wierny Bogu przez kolejnych 17 lat.
Pewnego razu obraz znajdujący się w Kościele przemówił do kościelnego by ten wprowadził Aleksego do środka, gdyż jest on godny Królestwa Bożego.
Począwszy od tego faktu ludzie zaczęli szanowac Aleksego.Wtedy unikając ludzkiej chwały odszedł do Tarsu w Cylicji. Jednak po czasie znów wrócił do Rzymu do ojca, który przygarnął do z powrotem do domu. Aleksy nie porzucił Boga... nadal był mu wierny i codziennie gorąco sie do Niego modlił wyśmiewany przez służbe.Pewnego razu w kościele zabrzmiał nagle głos z nieba: ,,Szukajcie męża Bożego, aby modlił się za Rzym" Po poszukiwaniach trafiono do domu Aleksego, który już nie żył. W ręce trzymał kartkę, która przeczytał Papież. Treśc była zaskakująca. Po odczytaniuciało wyniesiono na cudownych noszach. Oznajmiono, że zmarły jest mężem Bożym. Od tego czasu dotykając ciała Aleksego chorzy zdrowieli.
3 4 3