Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T16:58:27+01:00
Azot:
-przy ciśnieniu 4 atm powoduje euforie, skłonność do śmiechu, gadulstwo
-Ciekły azot – jest jednym z najczęściej stosowanych środków chłodzących, do uzyskiwania temperatur poniżej – 100 °C
Fosfor:
-jest powszechnie uważany za niemetal, ale jedna z jego odmian – fosfor czarny ma metaliczny połysk, przewodzi prąd i jest dobrym przewodnikiem ciepła.
-Fosfor biały został otrzymany przez alchemika H. Brandta przez odparowanie moczu i ogrzewanie pozostałości z piaskiem.
-Dzięki świeceniu w ciemności przypisywano mu właściwości lecznicze i magiczne.
10 4 10
2009-11-19T17:02:44+01:00
Azot
1.Pochodzenie nazwy: Nitron znaczy po grecku "soda", czyli nitrogenium to "tworzący sodę". Polska nazwa pochodzi od greckiego słowa azotikos, znaczącego "nie podtrzymujący życia".
2.warto pompować kołą samochodów azotem, ponieważ ciśnienie w oponach bedzie wtedy dwa lub trzy razy większe

3. znajduje zastosowanie w ukłądznie nerwowym (składa sie on na niego w około 2%)
znajduje zastosowanie w ukłądzie krwionośnym

fosfor:
1. Fosfor jest powszechnie uważany za niemetal, ale jedna z jego odmian – fosfor czarny ma metaliczny połysk, przewodzi prąd i jest dobrym przewodnikiem ciepła.
2.Fosfor biały został otrzymany przez alchemika H. Brandta przez odparowanie moczu i ogrzewanie pozostałości z piaskiem. Dzięki świeceniu w ciemności przypisywano mu właściwości lecznicze i magiczne.
3.gospodarka fosforem w organizmie jest nieodłącznie związana z gospodarką wapniem, dlatego tez podlega kontroli tych samych czynników co on,
4.niedobory fosforu raczej nie występują. Jeśli jednak się pojawią, są przyczyną krzywicy u dzieci i osteomalacji (rozmiękczenie kości) u dorosłych,
5.najlepszą proporcją spożywanego wapnia do fosforu jest 1,8:1 co odpowiada proporcji tych dwóch minerałów w mleku ludzkim. Taka proporcja napewno zabezpieczy nasz organizm przed utratą masy kostnej.

LICZE NA NJALEPSZĄ ;)
17 2 17