Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T17:09:51+01:00
"Nie ta matka,która urodziła,ale ta która wychowała"jest to cytat,który może dawać dużo do myślenia,nie tylko matką,ale wszystkim ludziom.
Uważam,że jest to prawda,ponieważ jeśli matka przy porodzie nas upuści to cała odpowiedzialność przechodzi na tą,która nas wychowuje.To ona uczy nas pacierza,ona wpaja nam dobre maniery,ona pomaga nam w zadaniach,pomaga podjąć decyzję,gdy mamy dylemat lub nie wiemy co jest lepsze,ona doradza,pociesza.Nasze zmartwienia to także jej zmartwienia,nasza porażka to także jej porażka,a nasze zwycięstwo to także jej zwycięstwo.To ona musi się za nas wstydzić,gdy coś przeskrobiemy,i ona zbiera pochwały za nasze dobre zachowanie i postawę.Ona przeżywa każdą naszą łzę i każdy nasz uśmiech.
Więc szanujmy naszą mamę,chociaż być może nie jest naszą biologiczną matką,ale z pewnością kocha nas najbardziej na świecie i oddała by za nas życie.Bo trzeba nam wiedzieć,że nie jest matką ta,która nas poczęła,ale ta, do której przychodzimy wypłakać się w ramię i przytulić.
1 5 1
2009-11-19T17:13:45+01:00
,,Nie ta matka, która urodziłe, lecz ta, która wychowała''.
Każdy człowiek ma osobę, która go urodziła. Potocznym językiem nazywa się ją mamą, lecz jest to stwierdzenie o bardzo szeroko możliwej interpretacji.W niektórych przypoadkach mimo, że nie znamy naszej mamy osobiście, tak ją nazywamy.
Ja stwierdzenie ,, (...) '' nawiązujące rozumiem w następujący sposób:
Wiele jest życiowych sytuacji, które zmusząją nas do podjęcia niektórych, ważnych i mających wpływ na naszą przyszłość decyzji.Jednak niektóre decyzje, takie jak np. wydanie potomstwa człowiek podejmuje najczęsciej mają świadomość ich skutku, odpowiedzialności jaką się obciąża.Mimo świadomości co do spoczywającej na nas odpowiedzialności niektórzy ludzie nie do końca podejmują swoje decyzje przemyślanie, co potem ma różne skutki.
Jeśli chodzi o funkcję prokreacyjną rodziny to uważam, że człowiek pozbawiając się odpowiedzialności bardzo często krzywdzi innych ludzi. To, jak wychowają nas nasi opiekunowie, ma bardzo duży wpływ na nasza przyszłośc, bowiem kształtują w nas tożsamośc społeczną.W dzisiajszych czasach trudno jest sprostac wymogom społeczeństwa i wychhować dziecko tak, by sprostało jegonajtrudniejszym zadaniom. Dlatego myślę, że wychowanie dziecka powinno spoczywac na osobie odpoweidzialnej, dorosłej i przede wszytskim starającej się być dla nas wzorem, autorytetem.

Mama, to słowo, jakie pierwsze wypowiadamy jako niemowlęta.Każdy człowiek powinien mieć świadomość jak odpowiedzialna to jest funkcja, ile znaczy prawdziwe określenie tego słowa oraz jaką osobę możemy tak nazwać powołując się na nasze sumienie i szczerość.