Opisz przedmiot który w ma niewielką wartość handlową ale dla ciebie jest bardzo cenny. W miarę możliwości zadbaj o to, by:
a) przedstawić przedmiot;
b) opisać jego wygląd;
c)zapoznać odbiorcę z jego historią (jak trafił do ciebie, jakie były jego wcześniejsze losy);
d)wytłumaczyć, dlaczego jest dla ciebie taki ważny ( z czym albo z kim ci sie kojarzy, co ci przypomina, czemu służy);
e)przytoczyć opinie innych osób (rodziny, przyjaciół) o przedmiocie i jego znaczeniu dla ciebie.
o miśku.. jak można.. ;D

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-19T17:15:08+01:00
Przedmiotem , który jest bliski mojemu sercu jest kamyk, który przywiozłam z nad morza. Jest on jasnoniebieski, niewielki , kształtem przypomina gumy do żucia. Znalazłam go przechadzając się po plaży. Na tej samej plaży poznałam chłopak w którym się zakochałam. Jednak stało się tak, iż musieliśmy się rozstać na rok. Kamyk ten przypomina mi o nim codziennie. Moja rodzina twierdzi ,że kompletnie oszalałam , gdyż kamyk ten mam przy sobie zawsze. Jednak tylko ja wiem jak ważna wartość ma on dla mnie.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T17:18:18+01:00
Moim ulubionym przedmiotem jest mała maskotka słonia ma na imię Fico. Ma szarą skórę, biały brzuch i białe nogi, jest bardzo kochany. Gdy byłam na zakupach i zauważyłam tego słonika od razu wiedziałam że będzie mój i nigdy się z nim nie rozstanę. Jest dla mnie ważny ponieważ gdy jest mi źle zawsze mogę się do niego przytulić. Moja rodzina raczej nie zwraca na niego uwagi, gdyż jest on tylko mój i kocham go najbardziej na świecie.
2009-11-19T17:24:28+01:00
Przedmiot , który jest dla mnie bardzo cenny i nigdy sie z nim nie rostaje jest pewien wisiorek na starym i wyblakłym łancuszku . Ten wisiorek to podkowa i jest koloru srebrnego . Jest dla mnie bardzo ważny dlatego , że dostałam go od mojego taty , z którym widze sie raz na rok . Rodzicie sie rozstali i mieszka za granica . 2 lata temu pojechałam do niego jak co roku i dał mi własnie ten wisiorek , oświadczając ze nie mam go wurzucac ani niszczyc i je zeli mi sie nie podoba to mam mu oddac , ponieważ był dla niego bardzo ważny bo dostał go od matki która zmarła gdy miał 12 lat . Był dla neigo najcenniejsza rzecza w zyciu . Do teraz nosze go naszyji , gdyż jest dla mnie jest też bardzo ważny , ponieaz bardzo kocham mojego tatę . Za każdym rzem gdy tylko go dotkne lub spojrze na niego od razu widze ojca którego bardzo mocno kocham .
1 4 1