1. Uzupełnij zdania
Proces oddychania dostarcza baktrią ......... niezbędnej do życia. Jako jedne z nielicznych organizmów mogą one oddychac zarówno tlenowo jak i ....... .
Fermentacja polega na rozkładzie substancji organicznych bez udziału ........ .
Bakterie oddychające w ten sposób są przez człowieka wykorzystywane na przykład do produkcji ........ , ......... i ......... . Ze względu na sposób odżywiania bakterie dzielą się na samożywne i ......... . Bakterie ....... czerpią pokarm z rozkładu szczątków organizmów lub jak bakterie, które wytwarzają związki organiczne z udziałem energii słonecznej, przeprowadzają ............. .

3

Odpowiedzi

2009-11-19T17:22:43+01:00
Proces oddychania dostarcza baktrią ENERGII niezbędnej do życia. Jako jedne z nielicznych organizmów mogą one oddychac zarówno tlenowo jak i BEZTLENOWO .
Fermentacja polega na rozkładzie substancji organicznych bez udziału TLENU .
Bakterie oddychające w ten sposób są przez człowieka wykorzystywane na przykład do produkcji ........ , ......... i ......... . Ze względu na sposób odżywiania bakterie dzielą się na samożywne i CUDZOŻYWNE . Bakterie SAMOŻYWNE czerpią pokarm z rozkładu szczątków organizmów lub jak bakterie, które wytwarzają związki organiczne z udziałem energii słonecznej, przeprowadzają FOTOSYNTEZĘ .
1 5 1
2009-11-19T17:23:18+01:00
Proces oddychania dostarcza baktrią energii niezbędnej do życia. Jako jedne z nielicznych organizmów mogą one oddychac zarówno tlenowo jak i beztlenowo.
Fermentacja polega na rozkładzie substancji organicznych bez udziału tleny.
Bakterie oddychające w ten sposób są przez człowieka wykorzystywane na przykład do produkcji kiszonych ogórków, win i serów.
Ze względu na sposób odżywiania bakterie dzielą się na samożywne i cudzożywne.
Bakterie samożywne czerpią pokarm z rozkładu szczątków organizmów lub jak bakterie, które wytwarzają związki organiczne z udziałem energii słonecznej, przeprowadzają fotosyntezę
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2009-11-19T17:24:34+01:00
1.energii
2.beztlenowo
3.tlenu
4.azotu w nazwozach sztucznych luh do utleniania siarki i powstwaniu zloz siarki
5. cudzozywne( heterotrofy)
6. samzoywne
7. fotosynteze
1 5 1