Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T18:37:35+01:00

1. Jest to podstawowy dokument dla produkcji. Ze scenariusza wynika bowiem długość filmu, obsada, ilość lokalizacji (miejsca kręcenia filmu), ilość dni zdjęciowych, zapotrzebowania scenograficzne i kostiumowe, lista rekwizytów, etc.

2. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z formą fabularną czy dokumentalną sprawdźcie, czy macie ciekawy początek, rozwinięcie, które obejmuje wszystkie wątki i dostarcza niezbędnych informacji do rozegrania równie ciekawej puenty!!!
Pamiętajcie, że scenariusz zawiera opis faktów. Jest waszym jedynym przewodnikiem, dzięki któremu powstanie film. Musicie go napisać tak, aby sceny logicznie po sobie następowały. Jest to prawdziwa praca literacka, spójna i logiczna. Przede wszystkim musi dać się dobrze czytać.


Co powinien zawierać scenariusz???

1. Nagłówki scen – informacje gdzie i kiedy rozgrywa się dana scena. Piszemy je drukowanymi literami

2. Wskazówki sceniczne - następują po nagłówkach i określają akcje, miejsce i nastrój. Mają sprawić, by czytający „zobaczył” film.

3. Postacie - imiona bohaterów piszemy drukowanymi literami

4. Kwestie

5. Wskazówki aktorskie – to zwięzłe instrukcje dla aktora, umieszczone w nawiasach, między nazwą postaci a dialogiem

6. Praca kamery – wskazówki dla kamery i reżysera, jak trzeba pracować z tekstem np.

7. Cięcie, przejście – wskazówka ta oznacza, że film zmienia miejsce albo czas akcji. Umieszczamy ją na końcu sceny lub sekwencji.


jessy101
mam nadzieję, że pomogłam ;) ;p ;)

pe esik
mogłabym prosić o naj odp??? ;)) <trzepocze rzęsami> :))
1 5 1