Dokonaj analizy dowolnego obrazy.NIE SCIĄGNIĘTE Z INTERNETU

1)Krótki opis epoki stylu jaki reprezntuje dzieło
2)Krótki opis życia twórczosci autora dzieła
3)Opis tresci obrzau
4)ofis formy obrazu ( kompozucja,perspektywa gama barw, plany, swiatłocień,akcęt, kolorystyka, faktura)
5)dlaczeo wybrałem ten obraz.

1

Odpowiedzi

2009-11-19T20:39:13+01:00
Obraz "Guernica" Pabla Picassa jako doskonały przykład kubizmu w sztuce. Sama nazwa kubizm pochodzi od łacińskiego słowa cubus co oznacza sześcian /kostka/. Kubiści stosowali geometryzację dla osiągnięcia zamierzonego efektu.
Pablo Picasso jako przedstawiciel kubizmu uznany jest za jednego z najznakomitszych artystów XX wieku. Urodził się 25 października 1881 w Maladze w Hiszpanii, zmarł 8 kwietnia 1973 w Mougins we Francji.
Obraz Guernica został po raz pierwszy wystawiony w hiszpańskim pawilonie podczas Wystawy Światowej w 1937 roku w Paryżu.
Przedstawia zniszczenie miasta Guernica, które zostało zbombardowane przez niemiecki korpus lotniczy. Całość utrzymana w kolorystyce czerni i bieli z odcieniami szarości. Picasso umieścił na swoim obrazie szczątki ludzi i zwierząt. Płaczące kobiety oddaję całą tragedię miasta jak i samej wojny.
Jeśli chodzi perspektywę to na tym obrazie jest jej brak co było również celem kubistów. Wybrałem ten obraz ponieważ jest dla mnie bardzo wymowny i doskonale obrazuje okropieństwa wojny.