Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T19:19:42+01:00
Istnieją różne rodzaje miłości . Jedną z nich jest miłość rodzinna , czyli najsilniejsza . Taką miłością obdarza np. matka dziecko i takiej miłości podobno nic nie może przerwać . Taki rodzaj miłości potrzebny jest by ludzie mogli czuć się bezpiecznie , czuli się kochani ; potrzebni , mili w kimś w sparcie . Drugi rodzaj miłości jest to uczucie , którym obdarza dziewczyna chłopaka i wzjamnie . Taka miłość potrzebna jest światu , by każdy człowiek miał osobę , której może się doradzić , która może ją pocieszyć , krórej może wypłakać się na ramię , kiedy coś sie nie uda i z , którą może sie cieszyć kiedy ma ku temu powud . Podobno tylko ludzie , którzy doznali prawdziwej miłosci mogą być szczęśliwi ;DMiłość jest przedmiotem i źródłem inspiracji dla twórców sztuki oraz literatury, religii i psychologii. Przez niektórych ludzi bywa uważana za sens życia ludzkiego – czyniąca je prawdziwym i w pełni szczęśliwym.Posiadanie osoby , którą się kocha pomaga także w rozwiązywaniu prosblemów codziennej , szarej rzeczywistości , którymi mozna się z tą osobą dzielić .Naprawdę zakochanym jest się tylko raz w życiu.
Tylko raz w życiu kocha się z niepowtarzalną mocą i intensywnością,
gdyż właśnie wtedy umieszczamy w innym wszystko to,
co jest w nas samych.
1 5 1
2009-11-19T19:20:41+01:00
Miłość jest potrzebna człowiekowi jak powietrze i woda do picia, bez niej nie ma sensu życia. „Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym” Jan Paweł II. Nie wolno jednak zapomnieć o ciągłej pielęgnacji miłości – należy o nią dbać i nie pozwolić jej uciec, bo „dzięki miłości biedny jest bogaty”.
Miłość daje szczęście, jest najpiękniejszym, ale zarazem najtrudniejszym uczuciem ze wszystkich. „Doskonała recepta na miłość niestety nie istnieje. Podobnie zresztą jak nie ma gotowej recepty na szczęście. Miłość nie jest tylko uczuciem, jak to się niektórym wydaje. Miłość to ciężka praca. Trzeba umieć się dostosować. Trzeba umieć rezygnować. Miłość jest trudna, ale też piękna. Dlatego warta i pracy, i trudów.". Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z jej ogromnych możliwości, nie wiemy, że "Miłość jest lekarstwem, co sprawia cuda codzienne”. Życie nabiera blasku, barw i tworzy kolorową tęczę, gdy czujemy się potrzebni i ważni dla drugiej osoby. Mamy siły do walki z przeciwnościami losu. Raźniej iść przez życie i podejmować decyzje, bo „co dwie głowy, to nie jedna”.