Odpowiedzi

2009-11-19T20:47:54+01:00
12 listopada- W Piotrkowie Trybunalskim zamknięto Gimnazjum numer 1 z powodu dużej zachorowalności na grypę.
Decyzję o zamknięciu szkoły podjęła dyrekcja wspólnie z sanepidem i władzami miasta. Gimnazjum zamknięte będzie przynajmniej do 17 listopada włącznie, a w razie konieczności dłużej. Kwarantanna spowodowana jest masowymi zachorowaniami na grypę wśród uczniów. Od poniedziałku 9 listopada frekwencja w szkole nie przekraczała 35 procent.

17 listopada- Beatyfikacja Jana Pawła II za rok?
Niedziela 17 października 2010 roku - taką najbardziej prawdopodobną datę beatyfikacji Jana Pawła II, dzień po 32. rocznicy jego wyboru, rozważa się obecnie w Watykanie - wynika z nieoficjalnych informacji, podanych między innymi przez watykanistę dziennika "La Stampa" Marco Tosattiego.

18 listopada- NATO zaniepokojone manewrami Rosji na naszej granicy.
Ambasadorowie państw NATO wyrazili w środę zaniepokojenie rosyjsko-białoruskimi ćwiczeniami wojskowymi, przeprowadzonymi we wrześniu w pobliżu Polski. Podkreślono, że ćwiczenia te kłóciły się z lepszymi obecnie stosunkami NATO z Moskwą.


19 listopada- W Polsce potwierdzono 344 przypadki grypy wywołanej wirusem A/H1N1; 101 osób przebywa w szpitalach, w tym 17 na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Badane są 102 próbki pobrane od osób z podejrzeniem zakażenia