Odpowiedzi

2009-11-19T20:32:12+01:00
Pewnego słonecznego dnia.. gdy wyszłam z domu...


(Agata,Tomek,Magda,Paweł,Monika,Kamila,Olka,Michał,Sebastian)


;)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T20:40:38+01:00
Słuchaj ja ci podam przykład jak byś mogła zacząc !


Np. Wrzystko zaczeło się gdy zgasło światło . Razem z Ewką czułyśmy że cały pokój wiruje .Stałyśmy w miejscu jak zakręcone . Nawet michał z maćkiem poczuli to samo uczucie .I wtedy do pokoju weszła moja mama i no z tąd ni z owąd wrzystko było jak wcześniej. Patrzeliśmy na siebie z niedowierzaniem, myśaląc co się stało ........ No i wtedy dalej piszesz żę oni próbowali rozstrzygnąć co sie stało , co było przyczyną tego zdarzenia no wiesz musi być ciekawie tylko nie wymyślaj o jakiś innych nieziemskich postaciach poprostu napisz ze przyczyną było np. to że zgasło światło i oni pod wpływem braku swiatła roiło im sie przed oczyma ... Rozumiesz chyba ?? :))
2009-11-19T20:44:08+01:00
To zależy na jaki temat chcesz napisać to opowiadanie.
Jeśli ma być to coś na rodzaj baśni, to może byća:
,,Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w pięknej dolinie w dębowym lesie mieszkał pewien chłopiec. Nie był zbyt silny, szybki, mądry. Należał do grupy chłopców, którzy nie mają wielu przyjaciół. Wolny czas spędzał na spacerach po lesie. To właśnie tam zdarzyło się coś, co na zawsze zmieniło jego życie..." I sobie piszesz dalej o czym chcesz...

Jeśli to ma być zwykłe opowiadanie o normalnych ludziach, to możesz zacząć pisanie jak w niektórych książkach-od jakiegoś zdarzenia mało znaczącego (np. rozmowy dwu kolegów) i opisać jednego z nich, który będzie głównym bohaterem.

Jeżeli chcesz napisać o jakiś średniowiecznych wojownikach, to możesz na samym początku opisać sytuację jaka panuje w danym regionie (wojna, czy coś takiego). Potem piszesz sobie o bohaterze, jego wyprawach, walkach, obronie królestwa itp.

A co do imion, to też zależy od rodzaju opowiadania.
Baśń, to raczej jakieś pospolite imiona: Krzyś, Jaś, Michaś, Małgosia itp.
Zwykłe opowiadanie, to mogą być imiona obecne (Adrian, Sebastian, Justyna itd.)
Jeśli zaś o wojownikach, to jakieś szlachetne-Harold, Wilhelm itd. (na pewno znajdziesz coś w jakiejś grze/filmie)

Mam nadzieję, że pomogłem i życzę piątki z pracy ;]