Odpowiedzi

2009-11-19T20:54:52+01:00
Najszybciej sie rozwiija widać to po rozwoju człowieka , i widać po bardzo szybkiej zmianie człowieka , u zwierząt tak dokładnej zmiany jak u człowieka sie nie zobaczy .
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T20:59:31+01:00
Ponieważ w ciągu kilku lat bardzo rozwinęła się inżynieria genetyczna
2009-11-19T22:01:06+01:00
Genetyka jest jedną z najszybciej i najintensywniej rozwijających się dziedzin nauk przyrodniczych. Świadczyć o tym może fakt, że w ostatnich latach zaobserwować możemy wiele nowych artykułów na temat nowych badań genetycznych, nowych odkryciach tej nauki.
Wiele się słyszy ostatnio o klonowaniu terapeutycznym ( dla wyjaśnienia jest to klonowanie zarodków w celu uzyskania tkanek, komórek macierzystych dla ratowania zdrowia bądź życia ludzi), wiele sporów na ten temat. M.in czy nie przyczyni się to do klonowania reprodukcyjnego (czyli klonowanie całych organizmów, przykładem jest tutaj świnka Dolly czy Dolle :) )
Jeszcze jeden przykład mam. Chodzi tu o pobieranie narządów od zwierząt. W ostatnich latach odkryto, że można pobierać narządy od świni (można również od małpy, ale od świni jest o tyle bezpieczniej, że nie są tak blisko spokrewnione z człowiekiem i jest mniejsze ryzyko przeniesienia różnych, nieznanych chorób wirusowych).
I jeszcze jedno, co w genetyce jest istotne i co świadczy o rozwijaniu się genetyki: Można tak manipulować genomem świni, aby wytwarzała ona białka korzystne dla człowieka i które pomagają wyleczyć rózne choroby, nie szkodząc tym samym świni.

pozrdo
2 5 2