No więc...

mam zadanie z polskiego o takiej treści:
" napisz charakterystykę idealnego aktora. "

w ogóle nie mam pomysłu.

proszę o jakieś propozycje...


i nie chodzi mi o biografie aktorów z wikipedii czy też z innych stron.


bardzo proszę o pomoc.

;(

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-20T16:41:19+01:00
Opisywana przeze mnie postać to aktor idealny. W dzisiejszym świecie nie ma żadnego takiego artysty. Jeden człowiek nie posiada tylu dobrych cech i zalet.
Aktor powinien oczywiście odznaczać się cechami, które są wyróżniają go od innych w jego pracy. Jak się okazuje nie są to tylko cechy wewnętrzne czyli cechy charakteru. Aktor powinien mieć nienaganny wygląd. W filmie nie może wystąpić ktoś kto nie wzbudza jakiegoś ogólnego zachwytu czy innych pozytywnych emocji (chyba, że taka rolę ma grać). Osoba ta musi być w każdym calu idealna. Chodzi tu min. o włosy, makijaż i ubiór. Niektórzy oczekują, że będą oni wyznaczać nowe trendy. W tej pracy wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny. Prócz cech wyglądu osoba wykonująca ten zawód musi mieć siłę przebicia. Jego podstawowymi cechami powinny być charyzma i brak skrępowania. Musi umieć odgrywać różne emocje i dobrze gestykulować. Tak odbiera to widz. Jednak np. przy filmie pracuje cała ekipa filmowa i to oni widzą jaki aktor jest na prawdę. Ile razy musi powtarzać daną scenę bo nie może zapamiętać tekstu co jest podstawą i ukazać potrzebnych emocji.
Jak widać od aktora wymaga się bardzo dużo. Nie jest to taki łatwy zawód jak to niektórym się wydaje. Trzeba mieć ogromne zdolności i ćwiczyć od najmłodszych lat aby w przyszłości móc się stać ewentualnie idealnym aktorem.


Mam nadzieję, że się spodoba ;]]