Mam napisać rozprawkę na temat czy Irena Sendlerowa jest godna do naśladowania na minimum 2 strony zwykłego zeszytu proszę również żeby było to napisane prostym językiem do zrozumienia PROSZĘ to pilne na jutro.Tylko żeby było prostym i zrozumiałym językiem.

2

Odpowiedzi

2009-11-19T21:25:39+01:00
Czy Irena Sendlerowa godna jest naśladowania?

Aby odpowiedzieć na to pytanie najpierw trzeba wiedzieć kim jest Irena Sendlerowa. Otóż jest to kobieta, która oddała swoje życie aby pomagać innym. Pomagała głównie żydom, a w późniejszym czasie dzieciom.
Samo to powinno wystarczyć aby odpowiedź była twierdząca. Jednak wymienię kilka argumentów, które nie pozostawią żadnych wątpliwości.
Po pierwsze Irena Sendlerowa uratowała wiele osób. Jeszcze przed powstaniem getta warszawskiego udzielała niezmiernie wielkiej pomocy prześladowanym wówczas żydom.
Kolejnym argumentem może być to, że nie przejmowała się sobą. Ważni dla niej byli inni, często obcy ludzie. Niebezpieczeństwo, na które się narażała udzielając pomocy w tamtych czasach było ogromne. Wystarczyła jedna pomyłka aby trafić do więzienia, a była to jedna z łagodniejszych kar.
Później bohaterka, bo tak można śmiało nazwać Irena Sendlerowa pomagała domom dziecka, stworzyła Ośrodek Opieki nad Matką i Dzieckiem.
Jej życie pełne jest bezinteresownego niesienia pomocy, dlatego też spokojnie można naśladować takie zachowania.


mam nadzieję, że wystarczy ;)
3 3 3
2009-11-19T21:31:24+01:00
Ja tak ci zacznę w pewien sposób myślli
Irena SEdlerowa to zasłużona kobieta drugiej wojny światowej. Cicha bohaterka, tyle lat nie znano jej dziejów. Dopiero niedawno ją " odkryto" .Zrobili to Amerykanie... czy nam polakom nie powinno być wstyd.
Takie dzieje, takiej kobiety, takiego człowieka pominac z kart czasu na pół wieku?
Gdy sobie o niej przypomniano, poznano jej historię, sile jej serca, miłości, pomocną dłon wyciagano ku dzieciom. Dowiedziano się, jak bardzo ryzykowała w imie ratunku tych maleńkich, niewinnych istot z getta i ile wycierpiała, gdy umieszczono ją w więziennej celi./ Niepojęte jest dla mnie to,że zamknieto i krzywdzono takiegio człowieka...
w dzisiejszych czasach takie heroiczne, bohaterskie postawy są całkiem znikome, ludzie poprzestaja na materializmie i rzadzy pieniadza- oto ich wartosci, to daje im szczecia. Czyż to nie straszne? Jakie czasy dzis nastały?
Więc postawa i zachowanie ireny sedlerowej jest godne szacunku i nasladowania. Należałoby złożyć w jej strone pokłon, ogromny tłum wdzieczności za oddanie siebie w służbie innym, za swój wklad w ratunek ludzi, za to ,że nam dzisiejszej młodzieży uświadamia nieustannie , w którą stronę należyć iść w zyciu, by życ godnie z podniesionym czołem rzec: ze przeZyłam swoje zycie w słuzbie innym.Przepaszam za błędy. Jak coś pisz na priv :)