Odpowiedzi

  • Only
  • Rozwiązujący
2009-11-19T22:10:30+01:00
Niebo wcale nie różni się aż tak bardzo od ziemi.
No może tylko tym, że wszystko jest piękniejsze i bardziej kolorowe. Wszyscy są jedną rodziną. W obłokach nieba mają domy, a w placu centralnym stoi stół przy którym się wszyscy spotykają.
Nasz świat i niebo oddziela jeden mur. Za tym murem jest ogród, z tak pięknymi, kolorowymi kwiatami jakich ludzkie oczy jeszcze nie widziały.
Jednak niebo to jedna wielka tajemnica. I tylko niektórym dane jest je zobaczyć.
1 5 1
2009-11-19T22:12:00+01:00
Raj, Królestwo Niebieskie, Życie Wieczne... Czyli po prostu Niebo jest opisywane w Biblii jako coś, czego 'oko ludzkie nie widziało' oraz to 'o czym ucho ludzkie nie słyszało'; przedstawiane jest nam w bogatych opisach biblijnych, na lekcjach religii czy też na jakichkolwiek innych lekcjach jako nagroda najwspanialsza, najznakomitsza którą może otrzymać człowiek wierzący w Boga. Ale czy tak jest na prawdę? Czy jest to tak bardzo wspaniałe miejsce? Tego nie jest w stanie zapewnić nam nikt... Bo żadnemu z żyjących nie dane było oglądać oblicza Boga.
Chociaż pokładamy w nim tak wielkie nadzieje jak i multum wątpliwości, moim zdaniem Niebo jest [...tutaj wpisz to co na prawdę myślisz o Niebie. Jest to ocena własna, osobista, więc finał należy do Ciebie ;)]
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-19T22:12:56+01:00
Wyobrażam sobie niebo jako rzecz abstrakcyjną. Widzę Boga jako jedno, duże światło. Ludzkie dusze mają postać wielu mniejszych, słabszych światełek. Byłoby to symbolem słabości człowieka i jego mniejszości w porównaniu do Boga. Ludzie często zapominają, o wielkości Boga, a zgodnie z powiedzeniem "jak trwoga, to do Boga" wyobrażam sobie setki zbłąkanych światełek zmierzających w kierunku tego jednego, głównego, silnego.. Poszukujących ukojenia, odpoczynku po ludzkiej wędrówce po Ziemii.
3 3 3