Odpowiedzi

2009-11-19T23:18:34+01:00
1.
Aby znależć kierunek w którym będzie działał wektor wypadkowy wystarczy narysować równoległobok z tymi wektorami tzn. narysować odcinek dł. Fc równoległy do Fc z końca Fb oraz odcinek dł. Fb równioległy do niego z końca Fc. Wzdłuż przekątnej o wspólnym początku z tymi wektorami będzie poruszała się barka- to ten szukany kierunek.

2. Wzgledność ruchu polega na tym , że możemy poruszacx się względem jednego punktu odniesioenia, a wzzgledem drugiego być w miejscu.
Np. podczas jazdy windą: względem windy stoimy w miejscu- nie poruszamy się, a względem jakiegoś punktu na parterze ( może to być obserwator jako punkt odniesienia) poruszamy się do góry.

Jazda w pociągu, albo poruszanie się w pociągu. Względem obserwatora na peronie poruszamy sie tak jak pociąg jedzie ( albo jeszcze szybciej gdybyśmy sobie szli w tym pociągu o tym samym zwrocie jak pociąg, wolniej gdy w przeciwną stronę), a względem obserwatora siedzącego w pociągu jesteśmy w spoczynku ( lub jeśli się poruszamy to napewno wolniej niż względem tego na peronie).
1 5 1