Odpowiedzi

2009-11-20T08:21:10+01:00
In my free time when I'm at home I read a newspaper, surf in the internet and meet with my friends. Sometimes I go to schopping and to the cinema. On Saturdays I go to the disco.
W wolnym czasie kiedy jestem w domu czytam gazete, serfuję po internecie i spotykam sie z przyjaciolmi. Czasami chodze na zakupy i do kina. W soboty chodze na dyskoteke.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-20T08:28:36+01:00
Kiedy jestem w domu najczęściej gram na komputerze lub oglądam TV.Od czasu do czasu lubię również poczytać książki.Czasami wychodzę z moim psem(napiszę Ci jedno zdanie więcej jakbyś nie miała psa ;D)Atosem na spacer.Oczywiście w domu pomagam również rodzicom,ale nie lubię spędzać tak wolnego czasu.Mama często prosi,abym pomogła jej w ogródku.Uwielbiam za to spotykam się w moim domu z przyjaciółmi i plotkować o wszystkim i o niczym.Czasami urządzamy sobie wieczór filmowy i jest naprawdę SUPER..Kocham mój dom i całą moją rodzinę,jednak najlepiej spędzam czas na zakupach.

When I'm at home mostly to playing on the computer or watching TV.Od time to time I like to read a books.Sometimes I go out with my dog Atos for a walk.Naturally I halping at home the parents, but I do not like to spend free time.Mum often asks me helped her in garden.I love for this meet at my house with friends and gossip about everything and nothing.Sometimes we label the evening of films and is really SUPER.I love my house and my family However, the best time to spend shopping.
  • Użytkownik Zadane
2009-11-20T10:40:43+01:00
How do you spend your time when you are at home ?

When I spent my freetime at home I usually watch Tv. My favourite programmes is soap operas. Moreover I like play copmuter games on Playstation or computer. When my sister is at home also We often watch horror films together. It's not my favourite occupatipon but I prefer it than boredom. And I often take a walk my dog. Unfourtunelty from time to time my mum rules me to clean my room and I waste much time when I do it.