Odpowiedzi

2009-11-20T15:41:21+01:00
Warto gdyż można się dowiedzieć jaka będzie jutro pogoda , co sie dzieje na świecie, obejrzeć programy przyrodnicze. I można spędzać czas wolny korzystając z telewizora.
1 1 1
2009-11-20T16:05:54+01:00
Czy warto oglądać telewizję ?

W dzisiejszych czasach telewizor jest najbardziej popularną rozrywką, dla zabicia czasu, za pewne większość społeczeństwa po powrocie do domu siada przed telewizorem i syci swoje oczy. Nie dla wszystkich osób jest to korzystne, za to inni czerpią wiedzę, czy informacje, uczą się oglądając różne programy. Dlatego chciałbym stworzyć argumenty za i przeciw.

Jako pierwszy argument mogę uznać bajki. Są to filmy animowane dla dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet dla niemowląt. Maluchy uczą się wymowy, słów, oraz tworzenia zdań, co nie przychodzi im z łatwością. Mogą rozwijać swoją wyobraźnię. Dziecko oglądające telewizję jest zajęte, dlatego rodzice mają więcej czasu na zrobienie czegokolwiek.

Następnym argumentem są programy z newsami(faktami- informacyjne). Każdy kto posiada telewizor w domu, może dowiedzieć co się dzieje na świecie, w jego kraju, a nawet w mieście. Nie musi rano wstawać i biec do kiosku po gazetę, aby dowiedzieć się jakie relacje są w naszym społeczeństwie, jak gna do przodu praca.

Trzecim, a zarazem ostatnim pozytywnym argumentem w mojej wypowiedzi zawartym będzie telewizja dla młodzieży. Mogą być to wszelkiego rodzaju programy z muzyką lub dla niektórych zainteresowanych programy dokumentalne, kryminalne itp.
Każdy znajdzie coś dla siebie. W zimowe dni nikt nie ma ochoty wychodzić z domu, dlatego po szkole, czy po innych zajęciach może wrócić do domu zrobić sobie ciepły posiłek, usiąść na sofie i wygrzać się porządnie oglądając telewizję.

Jednak są też minusy oglądania telewizji. Jednym z nich jest promieniowanie, które w szczególności zagraża naszemu zdrowiu, może doprowadzić do różnych chorób. Następnym jest psucie wzroku, każdy kto spędza za dużo czasu przed ekranem może doznać osłabienia wzroku co kończy się najczęściej wizytą u okulisty, a później zakup nie tanich okularów. Kolejne są też bajki, owszem są dobra tak jak wyżej napisałam, ale jednak występują również bajki, które u dzieci wzbudzają agresję. A.. i na końcu krytyki, mogę dodać iż są programy, które naciągają ludzi na wydawanie pieniędzy na rzeczy, które są bez użyteczne

Uważam, że warto oglądać telewizję tylko z umiarem. Trzeba mieć granice, nie wolno przesilać oczu oraz nie wolno wierzyć we wszystko co mówią.
1 3 1