Odpowiedzi

2009-11-20T16:29:22+01:00
Ja rozumiem ten cytat tak:
Jeśli coś oswoiłeś to jest Ci to bardzo bliskie (np jak przyjaciel).Troszczysz się o to nie chcesz tego stracić.Ale czasami zdarza się tak, że twój przyjaciel się przeprowadza lub wyjeżdża do innego miasta, a ty nie możesz się z nim zobaczyć w tedy jest Ci smutno i płaczesz.Tak było z lisem i Małym Księciem.Mały Książe oswił lisa ale później musiał się z nim rozstać i było im smutno i źle.

Cytat 2:
Chodzi tu oto,że za to co oswoiłeś jesteś odpowiedzialny, np. masz przyjaciela troszczysz się o niego, dbasz, pomagasz mu nie chcesz go stracić musisz uważać aby od Ciebie się nie otsunoł.Więc jesteś odpowiedzialny.


W drugim może być trochu mniej niż 100 słów sorry ale zawsze możesz dopisać coś od siebie ;)
10 3 10
2009-11-20T16:57:47+01:00
Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez-oznacza to , że jeżeli decydujemy się kogoś oswoić(czyli jak to autor Małego Księcia pisał nawiązać więzi) to jednocześnie dajemy tej osobie nadzieję , na to , że jej nie opuścimy nie zawiedziemy, będziemy mieli dla niej czas i co najważniejsze ta osoba powinna się czuć dla nas ważna lub lepiej-najważniejsza.A jeżeli tak nie będzie to osoba , którą oswoiliśmy może wiele przez nas wycierpieć , wiele przez nas płakać(i to o to chodzi , że "niesie w sobie ryzyko łez.) Bo my "rzucimy na wiatr" te ważne słowa i po prostu tego nie dotrzymamy. Dla tej osoby będzie to coś bardzo okropnego i coś czego może sama nie znieść.

Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś- (tak jakby się pokrywa to z poprzednim cytatem) Również oznacza to , ze dla osoby którą oswoimy musimy mieć czas, pomagać w trudnych sytuacjach czy też chwilach. Tak jak pisałam poprzednio nie możemy wypowiadać słów , których i tak potem nie potrafimy spełnić czy dotrzymać obietnicy. Bo dajemy nadzieję , osobom na to , ze mogą mieć kogoś bliskiego , ze mogą mieć przyjaciela.
Od nas po części może zależeć samopoczucie osób które oswajamy , ponieważ jak to Lis mówił , można przygotować się na przyjście przyjaciela, ale jeśli nie powiadomimy o tym wcześniej ta niespodzianka może być piękniejsza, dlatego powinniśmy być odpowiedzialni za osoby , którym dajemy nadzieję."Nadzieja zawsze umiera ostatnia" O tym warto pamiętać.
8 4 8