Przekształć poniższy tekst, posługując się poprawną polszczyzną.

On przyłazi, oj pani, do domu wali wali. A tu nikt nie otwiera. Warował warował i polazł sobie. Potem przywlókł się w nocy. I znowu wali do drzwi jak dureń. A ona nic, nawet nie stęknie. Ludzie gapia się, jęzory strzępią, czego on tu przyłazi? Rano jak się zaparł, to do domu się wpakował. a kobiat stała kląć na niego oj okrutnie. Dzieci się darły i psy szczekały. Mówię pani oj tak było jak mówię. U nas gadają, że ona se z nim poredzi, to zuch baba.
Proszę o szybką odpowiedz

3

Odpowiedzi

2009-11-20T16:12:24+01:00
On przychodzi, oj pani, do domu stuka stuka. A tu nikt nie otwiera. Czekał czekał i poszedł sobie. Potem powrócił w nocy. I znowu stuka do drzwi jak głupiec. A ona nic, nawet nie drgnie. Ludzie patrzą, dużo mówią, dlaczego on tu przyszedł? Rano jak się zebrał, to do domu wszedł. a kobieta zaczęła mówić na niego oj okrutnie. Dzieci krzyczały i psy szczekały. Mówię pani oj tak było jak mówię. U nas rzeczą, że ona sobie z nim poradzi, to dzielna kobieta.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-20T16:16:29+01:00
On przyszedł do pani, do domu puka puka.A tu nikt nie otwiera.Czekał i czekał i poszedł sobie.Potem przyszedł w nocy i znów puka do drzwi jak dureń.A ona nic nawet nie tęskni.Ludzie patrzą się, strzępią języki, czego on tu przychodzi?Rano jak się zdenerwował to wszedł do domu, a kobieta stała i przeklinała na niego okrutnie.Dzieci krzyczały i psy szczekały,Mówię pani, tak było jak powiedziałam.U nas mówią , że ona sobie z nim poradzi, to zuch kobieta.


Mam nadzieję, że pomogłem ;)
3 3 3
  • Użytkownik Zadane
2009-11-20T16:39:50+01:00
Przyszedł do pani i stuka w drzwi. I nikt nie otwiera. Czekał, i czekał w końcu poszedł sobie. Przyszedł jeszcze w nocy. I znowu stuka do drzwi. A pani nawet nie otworzy. Ludzie się patrzą, dziwią po co tu przyszedł? Rano do domu przyszedł a kobieta zaczęła narzekać. Dzieci krzyczały psy szczekały. Mówię dla pani, że tak było. U nas mówią, że ona ona sobie z nim poradzi, jest dzielną kobietą.
Myślę, że dobrze ;]
1 1 1