Napisz opowiadanie z podanymi frazeologizmami:
wziąść coś pod lupę
rosnąć w oczach
wychodzić z siebie
uciąć sobie drzemkę
przystąpić do rzeczy
spocząc na laurach
wyciągnąć asa z rękawa
wszcząśc alarm
iść w ślady kogoś.Wyjaśnić je także. Plis pomóżcie.

3

Odpowiedzi

2009-11-20T18:47:24+01:00
Jestem bardzo wesoła osobą. Rosne w oczach. W sytuacjach krytycznych często wychodze z siebie. Jednak niedługo po tym od razu przystępuję do rzeczy. Nigdy nie spoczywam na laurach. Zdarza się też że w niespodziewanych momentach wyciągam asa z rękawa. Idę w ślady kogoś więc jestem dobrym człowiekiem. Znaczenie masz w googlach. :)
2009-11-20T19:02:34+01:00
Pewnego razu dorosły pan miał żonę i dzieci . Jedna z jego córek zabrała mu jego batona .Czego nigdy nikomu nie można było zrobić . Wtedy ojciec Marysi wzią sprawę pod lupę .
zainstalował w szawce kamerę i mało nie wyszedł z siebie gdy zobaczył kto wzioł a raczej zjadł tego batona .to były mole spożywcze.Lecz p. Zbigniew nie spoczoł na laurach i kupił proszek przeciwko molom to zadziałało na nich jak as z rękawa.
Wtedy tata Marysi ucioł sobie drzemkę .Wszystko sie wyjaśniło >


Mam nadzieję że pomogłam
pozdrowionka:)
2009-11-20T19:41:49+01:00
Jestem bardzo śmiałą osobą. W sytuacjach krytycznych często wychodze z siebie. Jednak niedługo po tym od razu przystępuję do rzeczy. Nigdy nie spoczywam na laurach. Zdarza się też że w niespodziewanych momentach wyciągam asa z rękawa. Idę w ślady kogoś więc jestem dobrym człowiekiem.
...
;D