WYPRACOWANIE!!!!!!!!!! ;(

Czy moze ktos mi napisac wypracowanie na temat lektury "Marcin Kozera"
I zeby zawierało to opracowanie ;

-opisanie Marcina (gdzie on mieszkał itd...)
-co spodowało zmianę w zyciu Marcina?
-kiedy się to działo?
-o zyciu emigrantów
-o udziale w Jasełkach co sie tam wydazywło
-o lekcji geografi

I PROSZĘ W TYM OPOWIADANIU WYKORZYSTAJ TE MYŚLNIKI ;)
PROSZĘ!!
dZIĘKUJE Z GÓRY !!!!! ;********

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-20T19:18:45+01:00
Na podwórzu w ubogiej robotniczej dzielnicy Londynu bawi sie gromadka dzieci. Podczas zabawy, jedno z nich wpada przez płot do ogródka do którego nie wolno było wchodzić. Wówczas pojawia się nieznajomy chłopiec i pomaga Władkowi wyjść z ogródka. Kiedy dzieci uczą sie języka polskiego w Domu Towarzytwa Polskiego, wchodzi starszy Pan z synem. Okazuje się że jest to chłopiec, który pomógł Władkowi, i chce się uczyć j.poskiego, gdyż umie mówić tylko po angielsku. Marcin ma dużo przyjaciół, ale najbardziej zaprzyjaźnia sie z Krysią. Pewnego dnia proponuje jej wycieczkę nad Tamizę. pokazuje jej rzekę i gmach parlamentu. Po sprzeczce z marcinem Krysia wysiadając z autobusy wpada na rowerzystę, a Marcin się nia troskliwie opiekuje. W Domu Towarzystwa Polskiego dzieci przygotowują sie do jasełek. marcinowi proponują rolę polskiego żołnierza. W jasełkach, które się odbyły się w święta Bozego Narodzenia, wykorzystano elementy Polskiej kultury. na lwekcji geografi w angielskiej szkole nauczyciel pokazuje Niemcy,Rosje i Austrię. Mówi też, że, w tym miejscu była kiedyś Polska. Marcin rozumie że jest polkiem i prosi ojca aby jak najprędzej wrócili do rodzinnego strzałkowa.
2 5 2
2009-11-20T19:41:23+01:00
Na Chalres Square dzieci emigrantów uczące się w Towarzystwie Polskim bawią się przed zielonym parkanem . Podczas lekcji w domu Towarzystwa stolarz Mateusz Kozera przyprowadza swego syna , Marcina i prosi nauczycielkę , aby ten pomógł uczyć się j. polskiego , ponieważ Ojciec Marcina chce powrócić do rodzinnego Strzałkowa .Niestety młody chłopiec nie wykazuje chęci nauczania się j. polskiego , za to bardzo szybko zyskuje sympatię kolegów z którymi się wygłupia . Któregoś dnia Marcin zabiera Krysię nad łamczę . Krysia porównuje zobaczone tam zabytki z obrazem rodzinnego łowicza . Chcąc usprawiedliwić nieobecność tak wspaniałych zabytków na polskiej wsi , iż każdy chwali swoje . Te słowa sprawiają, że Marcin zaczyna pojmować różnice między krajem zamieszkanym a ojczyzną.DTP organizuje jasełka w których początkowo ma wystąpić również Marcin z których zostaje wykluczony ponieważ nie zna j. polskiego . Pani radzi mu w jeszcze niezrozumiały dla Marcina sposób...
po jakimś czasie na lekcji geografii w angielskiej szkole wspomina o Polsce . Mówi że kraj ten obecnie nie istnieje. Marcin wkońcu oznajmia wszysykim że jest polakiem . Marcin chce również wrócić do polski .:)
2 4 2