Odpowiedzi

2009-11-20T21:49:29+01:00
Ciezko napisac prasówke jak nie podalas daty od kiedy do kiedy ;] a i takie rzeczy sie na bierzaco robi

pozdrawiam ;]
2009-11-20T23:29:58+01:00
A/H1N1 na Ukrainie

9 osób zmarło na Ukrainie od początku ogłoszonej 30 października epidemii grypy - poinformowało ukraińskie ministerstwo zdrowia. W ciągu ostatniej doby odnotowano 17 zgonów.

Resort zdrowia nadal podaje w swych komunikatach ogólną liczbę przypadków śmiertelnych, wywołanych przez grypę, ostre infekcje dróg oddechowych i zapalenie płuc. Nie wyróżnia przy tym liczby śmierci, spowodowanych przez wirus A/H1N1.
Jak mówił w ubiegłym tygodniu wiceminister zdrowia Wasyl Łazoryszynec, ministerstwo nie uważa za konieczne publikowania danych o liczbie chorych na grypę A/H1N1.
- Ukraina i tak znajduje się w strefie pandemii i nie gra roli, ile przypadków zachorowań na A/H1N1 odnotowano. Wszystkie należy leczyć tak samo - oświadczył Łazoryszynec.
Według najnowszego raportu opublikowanego na stronach ministerstwa zdrowia Ukrainy liczba chorych na różne rodzaje grypy i zapalenie płuc od początku ogłoszonej 29 października epidemii przekroczyła już 1 364 939 osób.
Na AH1N1 zachorowało 166 osób. Najpoważniejsza sytuacja utrzymuje się w regionie lwowskim, gdzie odnotowano już 89 przypadków śmiertelnych, w iwano-frankowskim - 38, czerniowieckim - 25, tarnopolskim -22, a także w stolicy kraju - 11.
Ministerstwo zdrowia podało, że ogólna liczba chorych na grypę osiągnęła od początku epidemii ponad 1,3 mln.
Próg epidemiologiczny przekroczono w zdecydowanej większości ukraińskich obwodów, które są odpowiednikami polskich województw.Komentarz: należy przede wszystkim zapobiegać

Leki antywirusowe mogą zapobiec poważnemu przebiegowi grypy A/H1N1. Powinny być podawane kobietom w ciąży, małym dzieciom i ludziom z problemami zdrowotnymi - powiedziała przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na telekonferencji w Genewie.
tych grupach ryzyka, aby zapobiec rozwojowi poważnej choroby, leki antywirusowe muszą być podane wcześnie - powiedziała Nikki Shindo, zajmująca się globalnym programem antygrypowym WHO.
Wczesne podanie tych leków pomaga zmniejszyć ryzyko poważnych komplikacji.
"Pacjenci z zapaleniem płuc również powinni być leczeni lekami antywirusowymi, antybiotykami, tlenem i zrównoważonym podawaniem płynów" - dodała.
Zdrowi pod innymi względami ludzie, u których wystąpią objawy grypy, nie powinni brać leków w rodzaju tamiflu, chyba że ich stan pogorszy się gwałtownie. Nie powinni oni sięgać po tamiflu jako środek zapobiegawczy - zaznaczyła Shindo.
Według niej "szeroka większość" ludzi, którzy zarażą się świńską grypą, wyzdrowieje bez brania leków i leczenia szpitalnego.
Na Ukrainie, w Afganistanie i Mongolii szpitale donoszą, że mają pełno pacjentów z grypą A/H1N1 - powiedziała Shindo, podkreślając, że jedyną drogą ratowania życia i zmniejszania obciążenia systemu opieki zdrowotnej jest zapobieganie poważnym chorobom.