Odpowiedzi

2009-11-21T13:14:26+01:00
Na pewno tacy ludzie są potrzebni bo gdyby na swiecie nie byłoby ludzi którzy lubili by ryzyko to nasz świat byłby nudny i monnotonny
potrzebne nan w zyciu są atrakcje tylko może nie takie jakie były u Ikara
2009-11-21T13:23:25+01:00

Ikar był bardzo młody, silny i bardzo dobrze zbudowany.. Takich ludzi brakuje w społeczenstwie.. Dużo jest prac fizycznych w ktorych potzebni są silni męszczyzni..
O chłopcu można tez powiedziec , ze byl odwazny.. podołał wysiłkowi lotu na skrzydłach, lecz przez swoją nieuwagę nie zakończył go tak jak powinien... sądzę, że ludzie w dzisiejszych czasach popełniają te same błędy . Swoją głupotą czy nieuwagą wiele tracą .
Lot i upadek Ikara stanowią szeroko rozpowszechniony symbol ludzkiego dążenia do realizacji własnych celów wbrew naturalnemu porządkowi świata, a jednocześnie symbol nadmiernej ambicji. Dlatego ludzie powinni byc bardziej ambitni i otwarci na realizowaniu swoich celów i planach na zycie..
Młodziez w tych czasach tak jak i Ikar jest lekko myślna i nie posłuszna, nie zwracają uwagi na przestrogi rodziców ... Ale do czasu nie posłuszenstwa w takich przypadkach konczy się to tragedią.Zazwyczaj młodzieńcza nieodpowiedzialność i nierozwaga przegrywa z doświadczeniem dorosłych, tak było i w przypadku młodego chłopca.. Ikar jest postacią, której nie powinno się naśladować ..której nie powino byc w spoleczenstwie. Jego przypadek uczy nas, jakich błędów nie można popełniać. Według mnie jest to postać mitologiczna o najciekawszym charakterze i wspaniałej, niebywałej historii. O latającym młodzieńcu będzie się pamiętać i pisać przez jeszcze bardzo, bardzo długo.