Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-21T13:32:43+01:00
Pojęcie zdrowego stylu życia jest znane chyba każdemu człowiekowi.Wiadomo, że nasze samopoczucie zależy od zdrowia i odwrotnie.
Najważniejszymi czynnikami wpływającymi na zdrowy styl życia jest dieta oraz aktywność fizyczna.
Dieta powinna być urozmaicona, dobrana w zależności od wieku, płci oraz aktywności fizycznej.Nie bez znaczenia jest również ilość płynów, których dostarczamy naszemu organizmowi w ciągu dnia.Minimum to 2,5 litra czystej wody dziennie.
Woda przyspiesza oczyszczanie organizmu z toksyn oraz pomaga zrewitalizować komórki.Należy pamiętać, że nieświadomie tracimy dziennie ok 1 litra wody między innymi w postaci potu.
Aktywność fizyczna jest wskazana bez względu na wiek, gdyż nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie.
Najprostszą formą aktywności fizycznej są spacery.Nie są męczące, a sprzyjają naszemu zdrowiu.Zalecane jest spacerowanie przez 2 godziny dziennie, taki spacer nie męczy, a może uspokić, uodpornić na stres oraz ukoić nerwy.
Kolejnym wyznaczniekiem zdrowego trybu życia jest nasza odporność na stres, która wzrasta wraz ze zwiększeniem aktywności fizycznej.
Na przykład podczas joggingu wzrasta wytwarzanie przez mózg hormonów szczęścia - endorfin.
Po stresującym i męczącym tygodniu lepiej i zdrowiej wybrać się na basen niż na posiedzenie przed telewizorem, gdyż stres należy rozładować, pozbyć się go, a nie tłumić w sobie.
Jeżeli nabierzemy w nawyk wszystkie powyższe czynniki, na pewno poprawimy komfort naszego życia oraz poczujemy przypływ sił witalnych i zdrowia, a nasze życie stanie się zdrowe.

4 5 4