Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-21T14:20:55+01:00
2009-11-21T14:27:26+01:00
Hrabia Roland-jeden z najdzielniejszych rycerzy Karola Wielkiego, jego siostrzeniec i głowny bohater poematu. Jest odważny, honorowy, do ostatniego tchu walczy przeciw niewiernym. Sam jest chrześcijaninem, głęboko wierzącym i gotowym bronić swojej wiary-gałka kego miecza Durendala zawiera liczne relikwie (strzęp szaty Matki Bożej, ząb św. Piotra), dlatego nawet umierając, hrabia nie chce oddać miecza w ręce pogan. Umiera modląc sie i wyznając swoje grzechy, w nadziei, że wiarą i odwagą zasłużył na zbawienie-nim jednak zacznie modlić się za siebie, wznosi modły za swoich poległych w boju towarzyszy. Jest niezwykle silny, przystojny i dobrze zbudowany. Brał udział w wielu bohaterskich wyprawach i odniósł wiele zwycięstw, które przyniosły mu niegasnącą sławę. Ma także róg o nazwie Olifant i wiernego rumaka Wejlantyfa. Wybranką jego serca jest szlachetna dama o imieniu Oda.

proszę ;)
6 3 6
2009-11-21T15:06:27+01:00
Podczas powrotu z wyprawy przeciwko Saracenom dowodził tylną strażą wojsk frankijskich. W czasie przeprawy przez Pireneje jego oddział został napadnięty i pokonany. W rzeczywistości, według francuskiej wersji wydarzeń, "Wyprawa przeciw Saracenom" była wyprawą łupieską na obszary Hiszpanii. Hrabia Roland natknął się na nich przypadkiem podczas powrotu. Zginął na terenie wroga. Źródła arabskie podają jednak, iż wyprawa Karola Wielkiego odbyła się na wezwanie Sulejmana z Saragossy, który zamierzał wzniecić bunt przeciw królowi Marsylowi, gdy jednak francuski król dotarł do Hiszpanii, Sulejman zmienił zdanie. Karol Wielki pojmał go i próbował przeprowadzić do Francji, dlatego właśnie w ariergardzie, która trzymała nad jeńcem straż, pojawiło się tak wielu znamienitych rycerzy. Na pomoc Sulejmanowi przybyli jego synowie, odbili jeńca i pokonali tylną straż francuską, w której znaleźć się miał wedle Pieśni o Rolandzie hrabia Roland.

Według Pieśni o Rolandzie walczył legendarnym mieczem Durandalem częściej zwanym Durendalem. Wg tejże w tylnej straży dowodził on 1/6 wojsk francuskich, które liczyły 120 tysięcy rycerzy.
4 4 4