Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-21T15:17:48+01:00
Recently I argued with my parents because of I often play computer games, and I haven't got good marks in school. My mother said me: "It's worse with you, before you was so clever and nice...". But didn't want to cause pain her. The saddest thing is that I often argue with my parents and I don't know what I can do to change that.
2009-11-21T15:18:00+01:00
Latest from the parents quarreled about it, it was too late to come home.
I went to the apartment and my mom to me that I was fine to leave the yard. I said that tomorrow I am going to the movies with her friends, so I have to go. She said that she will not go anywhere because the 1 does not give me money. So I went to my room and I had to reconcile.

Ostatnie z rodzicami pokłóciłam się o to, że za późno przyszłam do domu.
Weszłam do mieszkania a mama do mnie, że mam karę na wychodzenie na dwór. Powiedziałem, że jutro idę z koleżankami do kina, więc muszę iśc. Powiedziała, że nigdzie nie pójdę bo po 1 nie da mi pieniędzy. Więc poszłam do swojego pokoju i musiałam się pogodzic.
2009-11-21T15:18:21+01:00
Yesterday quarreled with my mother about nieposprzątany pokój.Moja mother could not understand that it's too late I got up and almost missed the szkoły.Po coming from school until posprzątałam room shone. My mother could not uwierzyć.Przeprosiła me and it was all good.

Tłumaczenie:
Wczoraj pokłóciłam się z mamą o nieposprzątany pokój.Moja mama nie mogła zrozumieć że za późno wstałam i prawie spóźniłam się do szkoły.Po przyjściu ze szkoły posprzątałam pokój aż lśnił . moja mama nie mogła uwierzyć.Przeprosiła mnie i było wszystko dobrze.