Odpowiedzi

2009-11-21T19:02:18+01:00
St.Wokulski-bohater powiesci B.Prusa ''Lalka".ulegał wielu przemiana wewnętrznym na skutek mometów dziejowych ,kształtowanai charakteru ,oraz zawodów miłosnych. Np .w młodosi wokulski nie pochodzacy z nazbyt zamoznej rodzimy zmuszony został do pracy fizycznej w celu uzyskania pieniedzy na edukacje i rozwój kariery naukowej.Nauka została przerwana z powodów finansowych.Wokulski znów podejmuje prace jako subiekt w sklepie Minclerów.Zeni sie ze stara minclerowa ... pozuca kariere naukowa dla pieniedzy.Wokulski człowiek do tej pory pragmatyczny ,zakochuje sie w Łeckiej,dla niej rotrwania swój majatek.

2.Rodion Romanowicz Raskolnikow-bohater utworu F.Dostojewskiego ''Zbrodnia i Kara".Raskolnikow młody ,do pewnego mometu uczciwy jednakze biedny student z Petersburga.Zyjacy w bardzo nie dogodnych warunkach.Bierze pozyczke ,zas nie bedac w stanie jej spłacic w raz ze znajomym postanawia zastrszyc stara lichwiarke .sytuacja konczy sie zabójstwem lichwiarki.Raskolnikow ulega zmianie pod wpływem nowej ideologii .Wpływa ona rznacznie na zmiane jego osobowosci ,prowadzac do dalszej degeneracji.Wszystko zmienia sie gdzy poznaje i zakochuje sie w Soni.Przezywa duchowe odrodzenie i wielka przemiane wewnetrzna dzieki miłosci.
Raymond Rambert-dziennikarz zParzyza ,który w Oranie znalazł sie po to aby przeprowadzic ankiete o warunkach zycia Aarzbów ;przezywa przemiane ;rezygnuje z powierzchownych kontaktów na rzecz prawdziwie głebokich relacji miedzy ludzkich .A Camus ''Dzuma'