Odpowiedzi

2009-11-21T17:56:41+01:00
W powiedzeniu "Dla całego świata mozesz byc nikim, dla kogos mozesz byc calym swiatem" chodzi, że świat nawet może nie wiedzieć kim jesteś, że żyjesz, czy też chodzisz do szkoły.Ale to powiedzenie ma też pozytywną strone znaczenia, gdyż jeżeli ktoś cie kocha to jesteś dla niego wszystkim np rodzice kochają swoje dzieci, lub jeżeli jakaś dziewczyna bądź chłopak sie zakocha to osoba którą kocha jest dla niego wszystkim.
3 3 3
2009-11-21T18:34:37+01:00
Moim zdaniem sformułowanie:"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" pokazuje ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega piękna ich charakteru. Zwraca uwagę na wygląd i pieniądze. Nie zdaje sobie sprawy, że rani innych swoim zachowaniem. Przez takie postępowanie odpycha prawdziwe uczucie i w skutek tego nigdy nie będzie szczęśliwy.
Mały Książę jest przykładem wytrwałości w dążeniu do spełnienia swoich marzeń. On właśnie poszukiwał osoby, dla której byłby całym światem. Chciał znaleźć prawdziwego przyjaciela. Czuł potrzebę bycia odpowiedzialnym za kogoś, chciał opiekować się i kochać innych. Był w stanie poświęcać się, wybaczać i być dobrym.
Przykładem wielkiej sympatii jest przyjaźń między Różą, a Małym Księciem. Kwiat stał się dla niego bardzo ważny, bo nigdy przedtem nie widział takiej rośliny i dlatego pokochał swoją Różę, mimo wielu jej wad.
Niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć nawet o twoim istnieniu, a inny może niewyobrażać sobie życia bez ciebie. Każdy człowiek na ziemi ma choć jedną osobę, która zawsze będzie pamiętać miłe chwile spędzone razem, radości i smutki, sukcesy i klęski.
1 5 1