Odpowiedzi

2009-11-21T18:14:35+01:00
Bohater drugoplanowy , postać wzięta z epoki stanisława wowskiego (epoka panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego). Szlachecki hulaka, pieczeniarz , tchórz , wesoły , pogodny "bawidamek". Typ samochwały , zdobywca kobiecych serc . Wyraża się w sposób wykwintny , ma talent poetycki . bewzględny wobec ludzi o niskiej pozycji społecznej , uniżony i uprzejmy względem ludzi zamożnych. Intereowany i zakłamany. nazywa siebie: "lwem północy.
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-21T18:24:29+01:00
Jednym z bohaterów utworu Aleksandra Fredry "Zemsta" jest Józef Papkin zubożały szlachcic.Żyje dzięki łasce i dobroci Cześnika.Papkin nie ma swojej rodziny,ale jest bardzo wykształcony i oczytany.Ubiera się w stylu francuskim przez co się wyróżnia.Nosi perułke z harcapem i walczy szpadą.Papkin gra na gitarze.Interesuje także modą i kobietami.
Jest tchórzliwy w czasie ataku na murarzy stał z tyłu, a potem wmawiał Cześnikowi,że to on namawiał wszystkich do walki.Na każdym kroku się przechwala uważa ,że Podstolina się do niego zaleca.Łatwo się daje przekupic jest gotów do każdej zdrady.Papkin jest również chałaśliwy i bezczelny podczas wizyty u Rejenta rząda od niego wina i krzyczy.Józef to osoba bardzo naiwna i łatwowierna nie zorientował się Klara z niego kpi.Uważa też ,że został oszukany przez rejenta i pisze testament.
Myślę,że Jóżef Papkin ma mnóstwo wad ale nie jest postacią negatywną ponieważ nikogo nie skrzywdził.W ręcz przeciwnie to on jest ofiara domownicy kpia z niego i jego pomysłów
3 5 3